Tele

Tänavune Eurovisioon oli napilt populaarsem 2019. aasta lauluvõistlusest

Eurovisiooni võitis Itaalia rokkbänd Maneskin looga "Zitti e buoni".Foto: Vyacheslav Prokofyev/TASS/Scanpix

Tänavu Rotterdamis toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusele elas telepildi vahendusel kaasa 183 miljonit inimest.

See number hõlmab nii mõlema poolfinaali kui ka suurfinaali vaatajanumbreid. Tänavuse Eurovisiooni vaadatavus tõusis võrreldes 2019. aastaga keskmiselt 4%.

Tänavune Eurovisioon ei ole siiski viimaste aastate populaarseim lauluvõistlus. 2018. aasta Eurovisiooni vaatas 186 miljonit inimest ning 2016. aasta lauluvõistlusele elas teleka ees kaasa 204 miljonit inimest. Selle aasta Eurovisioonist olid populaarsemad ka 2014. ja 2015. aasta lauluvõistlused.

Kõige hüppelisemalt kasvas sel aastal Eurovisiooni populaarsus noorte seas. Lauluvõistluse vaatajaskonnas kasvas 15-24-aastaste vanusegrupi osakaal tänavu enam kui 50%.

Individuaalsete riikide arvestuses oli Eurovisioon tänavu mõistagi tohutult populaarne korraldajariigis Hollandis, kuid ka võidu koju viinud Itaalias, mille lugu peeti juba enne võistluse algust favoriidiks.

Võrreldes 2019. aastaga kasvas vaadatavus 230% ka Leedus, kuna riiki esindanud bändile The Roop ennustati kõrget kohta. Eestis kukkus sel aastal lauluvõistluse vaatajate arv väidetavalt 30% võrra.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.