Need koodid muutusid pidevalt, kuid tänu oma loomulikule andele õnnestus Elizabethil vaid kahe kuuga murda lahti kahe aasta jagu kogutud salasõnumeid: ta nägi paate, nende marsruute ja sõiduaegu.
Kahe aastaga dekodeeris ta enam kui 10 000 sõnumit, mida kasutati hiljem Al Capone’i impeeriumi seostamiseks alkoholi smugeldamisega ning see aitas lõpuks impeeriumi lõhkuda.
Kas sodiaagimõrvari juhtumis on 50 aastat hiljem saabunud läbimurre?
Sodiaagimõrvar – kelle hingel oli aastatest 1968–1969 vähemalt viie inimese surm – jäigi kinni nabimata. Mees saatis San Francisco erinevatele ajalehtedele kodeeritud sõnumiga kirju ja nõudis, et ajalehed neid sõnumeid avaldaksid, lubades vastasel juhul veelgi rohkem inimesi tappa.
Pärast koodide avalikustamist tulid politseile koodide dešifreerimisel appi sajad amatöörkoodimurdjad. Mõrvari krüptilistes sõnumites asendati iga täht salajase sümboliga ning koodimurdjad kahtlustasid, et Sodiaagimõrvar kasutab suurte Rooma juhtide, näiteks Caesari kasutatud koodi üht variatsiooni.
Kuid mees ei asendanud lihtsalt iga tähte sümboliga: Sodiaagimõrvari koodis oli üle kahe korra rohkem sümboleid kui tähestikus tähti. Koodi murdsid lõpuks kaks ristsõnahuvilist, kes rakendasid samu tehnikaid, mida kasutati teise maailmasõja aegse kuulsa Enigma koodi murdmiseks. Ent see sõnum ei aidanud politseil tuvastada tapjat, kes saatis hiljem ühe veelgi keerukama sõnumi.
See sõnum sisaldas üheksat sümbolit rohkem kui esimene ja oli lühem, andes seega vähem võimalusi mustrite leidmiseks. Hiljem saatis mõrvar üha rohkem politseid mõnitavaid ning nõudmisi ja hoiatusi sisaldavaid koode ja kirju. Need koodid jäidki murdmata ning 1974. aastal kadus Sodiaagimõrvar jäljetult.