Toomas Luhats: Eesti draamasarjad on jäänud veidi sööti, meie tahame seda muuta

Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats.Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postimees/Scanpix

Eelmisel nädalal kirjutas Geeniuse peatoimetaja Martin Mets, et kui me ERRi striimimisteenusele Jupiter raha juurde ei anna, siis näeme veel 15 aastat kätekat ja suletud uste taga.

Mets käis välja idee, et just Jupiterist võib saada see kvaliteetse sisuga kanal, mis sunnib ka Kanal 2 ja TV3 rohkem pingutama, et pakkuda televaatajale midagi värskemat ja huvitavamat.

Draamasarjad võiksid paremad olla

Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats selgitas Diktorile, et kuigi tema arvates on Eestis animatsioonis ja filmivaldkonnas olukord hea, siis draamaseriaalide kvaliteet võiks tõepoolest tõusta.

“Jupiterist võiks ja peaks kindlasti saama kanal, mis katsetab, proovib uut, annab võimalusi noortele tegijatele, aga päris kindlasti ka kanal, mis läheb kindla peale välja – aidates viia draamasarjade tootmise Eestis uuele laineharjale,” arvab Luhats.

“Filmide, dokkide, isegi nukufilmide või animatsiooniga on praegu juba päris kenasti. Draamasarjad on kuidagi tõesti jäänud veidi sööti ja siin tahame me pingutada ja tööd teha, et tekiks uus tõus. Ja uue tõusu all pean ma silmas seda, et meil oleks sarju, mis võidavad rahvusvahelisi festivale, mida ostetakse teiste teleorganisatsioonide ja voogedastuskanalite poolt.”

Luhats soovib, et kohalikel näitlejatel, režissööridel ja produtsentidel hakkaks hästi minema ka rahvusvahelisel areenil ning et sünniks uusi kvaliteetseid sarju, mis ennast taastoodaksid ja müüksid hästi ka piiri taga. Tema arvates võiks ühel päeval saada Eesti sari samasuguseks kvaliteedi garantiiks nagu on täna Taani sari.

Originaalsisu peale juba mõeldakse

Luhats kinnitab, et plaanid originaalsisu loomiseks on juba praegu töös ning Jupiteri väiksus ei tee seda ilmtingimata keerulisemaks. Vastupidi, see muudab Jupiteri paljudes teistest kanalitest lihtsamini hallatavamaks.

“Jupiter on üks ERRi kanalitest, laias laastus samasugune nagu ETV või ETV2, aga lihtsalt palju väiksem,” selgitab Luhats. “Samas oleme me jällegi paljuski tänu oma väiksusele agiilsed, suudame teha vajadusel kiiremini ja rohkem kui ehk traditsioonilised kanalid.”

Hetkel keskendub Jupiteri tiim nutitelerite äppide loomisele – Apple TV peal on Jupiter juba saadaval, Samsungi ja LG tugi peaks saabuma uue aasta alguses. Kui see eesmärk on saavutatud, siis kavatsetakse keskenduda originaalsisu loomisele.

“Mõistagi see ei tähenda seda, et me ei mõtle oma sisule juba praegu, originaalsisule. Ometi, ei ole me keegi nii rikkad et toota ainult Jupiterile – küll aga ERRi kanalitele ja Jupiteri initsiatiivil või Jupiter esitleb egiidi all – kui soovite, aga nii, et nii ETV, ETV2, ETV+ tohivad ja peavadki kasutama seda sama sisu, mille sünni esile kutsujaks oleksime siis meie Jupiteriga,” seletab Luhats. 

Originaalsisu loomisele mõeldakse Jupiteri tiimis juba aktiivselt ning käimas on ka esialgsed läbirääkimised.

“Tegelikult ka üks mitme riigi projekt oli juba läbirääkimiste faasis veel enne kui Jupiteri nimigi valmis oli, rääkimata keskkonnast endast, aga eks neid sisu mõtteid tulebki paralleelselt kogu aeg elus hoida ja edasi nügida, sest ega vastasel juhul midagi ei sünniks,” arvab Luhats. “Muidugi tahaks sisu rohkem ja kohe. Reaalsus on see, et kõik see võtab aega. Aga žanriliselt usume meie Jupiteris ikkagi ka draamasarjadesse ja huumorisse.”

“Et see ilu kõik juhtuks, selleks on vaja rohkem sarju teha. On vaja palju stsenaariume lugeda, kirjutada, ümberkirjutada, vaielda, vaeva näha, õppida vigadest, võtta vastu kriitikat, teha kriitikat, naerda, saada paremaks ja pingutada.”

“Kas Jupiter tahab olla selle eestvedaja? Kindel jah!”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.