Tele

TV3 alustab Jaak Joala nimelise eestikeelsete uute laulude võistlusega, laule saab esitada augusti lõpuni

Saatejuht on Karl-Erik Taukar, kohtunikud aga Koit Toome, Maarja-Liis Ilus ja Olav OsolinFoto: TV3

Eile kuulutas TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur avatuks Jaak Joala nimelise eestikeelsete uute laulude võistluse “Uus laul”, mis jõuab sügisel TV3 eetrisse suurejoonelise telesaatena. Lisaks selgusid uue saate juht ning kohtunikud.

“Täna on see ilus kevadine päev, mil saame ametlikult avatuks kuulutada teleaasta muusikalise suursündmuse “Uus laul 2022”. Tegemist on uhiuue eestikeelsete laulude konkursiga, tänu millele sünnib palju head eestikeelset muusikat, mida esitavad armastatud artistid,“ märkis Suur pressiteates.

Lauluvõistlus “Uus laul 2022“ jõuab TV3 eetrisse eeloleval sügisel.

“Mul on erakordselt hea meel teatada, et võistlusega on kaasas kaks suurt ja väärikat organisatsiooni. Eesti Autorite Ühingult kuulub võitjale ehk laulu autorile peaauhind 10 000 eurot ning parimale esitajale on Eesti Esitajate Liit auhinnaks välja pannud 5000 eurot,“ selgitas teletootja RUUT produtsent Kaupo Karelson.

Eilsel saate esitlusel popis muusikapaigas Terminal Records&Bar avalikustati ka “Uus laul 2022” saatejuht, kelleks on Karl-Erik Taukar. Taukari sõnul ei saa eestikeelset muusikat olla kunagi liiga palju.

“Lauljana, kes sageli eestikeelseid lugusid esitab, on mul konkursi üle väga hea meel. Eks ole ju teada, et eestikeelsele publikule tuleb laulda emakeeles – nii poed neile südamesse,“ sõnas ta.

“Uus laul 2022“ kohtunikena tutvustati kolme muusikaeksperti – Koit Toomet, Maarja-Liis Ilusat ning Olav Osolini. Žürii esimehe rollis on Koit Toome, kes saate esitlusel ka Jaak Joala lauludega üles astus. Toome selgitas, et võistlusele oodatakse lugusid erinevatest žanritest alates karmimast stiilist kuni šlaagriteni välja.

“Kui on hea lugu omas žanris, leiab see saates kindlasti koha. Oluline on luua muusikat, mida ise naudid,“ rääkis Toome. 

Osolin kinnitas aga, et tema hakkab žüriis otsuseid teema lihtsa loogika järgi: „Mina annan oma hääle laulule, mis mulle meeldib!“

Ilusa sõnul on tähtis aga see, et leiduks lugusid, mis puudutaks: “Väga loodan, et kohtunikuna saan ma tuliselt kiita häid heliloojaid ja nautida suurepäraseid esitusi, mis tänu saatele võimalikuks saavad.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.