Tele

TV3 kevadel: Jõekalda ja Margna laulavad ning reisivad, uus mälumäng ja palju juba tuttavaid saateid

Tundub, et Teedul ja Kristjanil oli Tansaanias lõbus.Foto: TV3

TV3 avaldas kevadhooaja kava, mis sisaldab nii uusi tulijaid, kuid ka mitmeid juba tuttavaid saateid.

Alt leiad ülevaate kõigist uutest saadetest ja seriaalidest, mida kevadhooajal TV3 eetris näed. Kanal 2 on kevadhooaja programmi juba avalikustanud.

Uus muusikasaade toob kokku Taukari, Margna ja Jõekalda. Foto: TV3

Suur pühapäev

Uues muusikalises telemängus “Suur pühapäev” võtavad Karl-Erik Taukari juhtimisel mõõtu kaks tuntud inimeste võistkonda, mille kapteniteks on Kristjan Jõekalda ja Teet Margna.

“Suurde pühapäeva” jagub nuputamist, nalja, üllatusi ja palju suurepärast muusikat, sest igas saates võtavad laulu üles nii võistlejad ja kaptenid kui ka Karl-Erik Taukar bänd, Eleryn Tiit ja Inga. “Suur pühapäev” põhineb rahvusvahelisel formaadil “I Love My Country”. 

“Suur pühapäev” alustab 28. veebruaril kell 19:30

“Kes teaks?” on uus populaarteaduslik mälumäng. Foto: TV3

Kes teaks?

“Kes teaks?” on uus populaarteaduslik mälumäng, mida juhivad kaksikud Alice ja Elyne Aaviksoo. Mängu tiimikapteniteks on kaksikvennad Priit ja Märt Pius, kes haaravad võistlusesse kaasa ka tuntud inimesed. 

“Kes teaks?” pakub võimaluse teada saada ootamatutele küsimustele põnevaid vastuseid. Näiteks: kes teaks, et magades hoiavad koprad üksteisel käppadest kinni? Kes teaks, et äädikas hoitud muna muutub põrkavaks palliks? Kes teaks, et neandertaallased kasutasid liimi? “Kes teaks?” põhineb värskel ja populaarsel Saksa formaadil “Who Knew?”

“Kes teaks?” alustab märtsikuus.

Kaks kanget Tansaanias

Uus reisiseiklus “Kaks kanget Tansaanias” viib Teet Margna ja Kristjan Jõekalda esmakordselt Aafrika mandrile. Vanu sõpru ootavad kohtumised kohalike hõimurahvastega, metsikud looduspargid, mandri kõrgem mägi Kilimanjaro, järvedest suurim Victoria ning sügavaim Tanganjika, paradiisisaar Sansibar ning palju muud eksootilist.

Tansaania reisi tuhanded kilomeetrid läbitakse klassikalises safariautos, mis pannakse proovile karmides tee- ja ilmaoludes. Teet ja Kristjan ei piirdu vaid loodusvaatlustega, vaid sukelduvad ka Tansaania ööellu.

“Kaks kanget Tansaanias” alustab 4. märtsil kell 20:30.

Selgeltnägijad naasevad teleekraanile. Foto: TV3

Eesti selgeltnägijate tuleproov

“Eesti selgeltnägijate” tuleproovi uuel hooajal lähevad müstikalahingusse nõiad, šamaanid, ravitsejad, tunnetajad ja maagid – Anzori, Evald, Geiti, Ervin ja paljud teised.

Juba mõnda aega on nad endale järeltulijat koolitanud ning kõik ülesanded, mis lahendamist nõuavad, võetakse ette koos andekaimate õpilastega. Uuel hooajal on vaatajate ees Eesti nõidade uus põlvkond.

“Eesti selgeltnägijate tuleproov” alustab 1. märtsil kell 20.

Naiste sõda

Vaatajateni jõuab Mart Sanderi ajalooline põnevusdraama “Naiste sõda”, mis algab sealt, kus “Litsid” lõppes – ajast, mil Eesti iseseisvus on hävitatud. Sarja avalugu viib vaataja 1940. aasta vana-aasta õhtusse, mil Estonia teatris algama pidanud opereti “Nahkhiir” esietendus peatati pärast avamängu, sest otse lavalt küüditati ära noor primadonna Gerda Murre.

“Naiste sõja” hooajas teevad kaasa paljud nimekad külalisnäitlejad. Kandvates rollides astuvad üles Ott Lepland, Eve Kivi, Väino Puura, Veikko Täär. Naasevad Kaisa Selde ja Toomas Kolk abielupaar Palusaludena.

Uutest tegelastest näeb debütant Britt Kõrsmaad ja Ain Mäeotsa. Ajaloolistest karakteritest näiteks Georg Otsa, Raimond Valgret ja Valter Ojakääru, aga ka Eestit väisanud tulevast president John F. Kennedyt ning James Bondi prototüüpi ehk Inglise luuraja-kirjanikku Graham Greene’i.

“Naiste sõda” jõuab eetrisse 1. märtsil kell 21:30.

Lumi-Lee on “Kättemaksukontori” uusim tegelane.Foto: TV3

Kättemaksukontor

Tuntud krimisari „Kättemaksukontor“ alustab 25. hooaega. Kuna Luna on otsustanud jääda Peruusse ning Freya ja Marion otsivad Kättemaksukontorisse kolmandat detektiivi. Uueks peategelaseks saab Lumi-Lee, keda on juba kägistatud ja majoneesiga kokku määritud.

Sarja lood viivad erilistesse paikadesse nagu telemaja keldrisse hirmsat juhtumit lahendama, rahvusraamatukokku sarimõrvarit tabama, avariisse hirmkallite luksusautodega jpm.

Lumi-Lee rollis astub üles Amanda Hermiine Künnapas, sarjas löövad kaasa ka Piret Kalda, Andres Noormets, Lauri Kink, Tiina Tauraite, Jüri Vlassov, Tambet Seling, Maarja Mesipuu-Veebel jpt

“Kättemaksukontori” uus hooaeg alustab 5. märtsil kell 21:30.

Joel Ostrati suur õhtusöök

Tippkokk Joel Ostrat esitab ka sel kevadel staaridele väljakutse panna oma kokaoskused ja toiduideed proovile ning pakkuda ühes Eesti tipprestoranis sajale inimesele kolmekäigulist õhtusööki.

Staari ülesandeks on koostada piduliku õhtusöögi menüü, arendada road koos Joel Ostratiga täiuseni ning finaalina serveerida need sajakonnale inimesele, kes annavad pakutule oma hinnangu.

“Joel Ostrati suur õhtusöök” naaseb märtsis.

“Lasri” uusim hooaeg on juba tele-eetris alustanud. Foto: TV3

Laser

Marii Karell muugib lahti päevakajalised probleemid ja avab põnevad persoonid. Milliseid tooteid me tarbime ning mida tähendab see keskkonnale ja meie tervisele?

Kuidas elada nii, et maailm oleks puhtam ja parem? Millised on kõige ägedamad, kasulikumad ja säästlikumad tehnoloogiad, mis aitavad elu lihtsamaks muuta?

“Laser” on eetris teisipäeviti kell 20:30.

Naabrist parem

Keili Sükijaineni ja Alari Kivisaare juhtimisel annab sarja “Naabrist parem” uus hooaeg taas võimaluse oma ehitada maja – olgu see siis elumaja, saun, klubihoone, rannamajake või hoopis ilusalong.

Maja ehitamiseks antakse osalejatele kasutamiseks kaks merekonteinerit. Rahva valitud võitja saab maja koos sisustusega endale ning võib selle viia täpselt sinna, kuhu see mõeldud on.  

“Naabrist parema” uut hooaega näed märtsis.

“Naabrist parema” saatejuhtidena naasevad Alari Kivisaar ja Keili Sükijainen. Foto: TV3

Sotid selgeks

Marek Lindmaa juhtimisel räägib saade “Sotid selgeks!” hätta sattunud inimestega. Kuuleme iga päev lugusid neist, kes on sattunud kiusliku naabri, ebaausa ettevõtte või pettuse ohvriks ega oska tekkinud probleeme omal jõul lahendada. Saatejuht Marek Lindmaa üritab leida lahenduse.

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20.

Märgatud Eestis

Taavi Libe juhtimisel toob “Märgatud Eestis” vaatajateni igal neljapäevaõhtul pildikesi Eesti elust. “Märgatud Eestis” toob kaamera ette need persoonid, sündmused ja paradoksid, mis ei pruugi mahtuda tõsise uudistesaate või glamuurse stuudiosaate konteksti.

“Märgatud Eestis” on eetris neljapäeviti kell 20.

Ajujaht

Eesti suurim äriideede konkurss ja kiirendi “Ajujaht” pakub võimalust oma äriidee turvalises keskkonnas proovile panna.

Sel hooajal jagatakse võistlusel koos toetajate ja EstBANiga välja rekordilised 150 000 eurot. “Ajujahi” ellukutsujaks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

“Ajujahi” uus hooaeg alustab aprillis.

Kallid kalorid

“Kallid kalorid” on tõsielusari, kus kaheksa Eesti inimest otsustavad oma elustiili alatiseks muuta ja kaalus alla võtta. Kuna nad teavad hästi, et üksi üritada on keeruline, hakatakse kaalu langetama koos tugigrupiga.

Võrtsjärve lähistel turismitalus ootab neid toitumisnõustaja Erik Orgu juhtimisel suvine treeninglaager, kus nn uueks eluks teadmisi omandada. Osalejatele üllatuseks on laagris kesksel kohal suur ahvatluste kapp – külmik täis magusaid, rasvaseid ja promillidega kiusatusi. Iga amps ja lonks sellest kapist maksab hinda, mis arvutatakse maha saate auhinnarahast.

“Kallid kalorid” on eetris kolmapäeviti kell 21:30.

Võimalik vaid Venemaal

Erkki Sarapuu vahendab kõike seda, mis idanaabritel kaamera ette on jäänud. Lõbusalt värvikas saade, kus vaatajaid ootavad humoorikad ja uskumatud tõsieluvideod Venemaa suurte ja pisemate tegelaste erinevatest ettevõtmistest.

“Võimalik vaid Venemaal” on eetris kolmapäeviti kell 21.

Suur lotokolmapäev: Rooside sõda

Suur Lotokolmapäev toob korraga tele-ekraanidele nii peremängu “Rooside sõda” kui ka suured lotovõidud. Kristjan Jõekalda juhtimisel sünnib tänu saatele igal nädalal tuhandeid uusi lotovõitjaid ja igal aastal jagatakse lotomängijate vahel miljoneid eurosid.

“Suur lotokolmapäev” on eetris kolmapäeviti kell 20.

Kiirabi

“Kiirabi” on Briti kvaliteetseriaal elust Holby linnahaigla erakorralise meditsiini osakonnas. Kuna tegemist on EMOga, paneb igapäevane inimelude päästmine proovile nii töötajad kui ka patsiendid.

“Kiirabi” (Casualty) on telekanali BBC vaatajate lemmik olnud aastaid. See on kõige kauem eetris olnud haiglasari terves maailmas, mida jätkuvalt ka lisaks filmitakse. TV3 vaatajate ette jõuab seriaal alates 28.hooajast. 

“Kiirabi” on eetris argiõhtuti kell 17:50.

Saatuslik kelmitar

Uue musta huumoriga vürtsitatud põnevussarja “Saatuslik kelmitar” (Imposters) kangelanna Maddie on ilus, võluv ja ohtlik. On ainult üks küsimus – kes ta on? Maddie teenib leiba võrgutamisega, et nad endasse armuma panna ja siis paljaks röövida. Tal pole vahet, kas ohvriks on mees või naine – väljavalitu tuleb võrgutada, temaga abielluda ja kohe pärast seda paljaks varastada.

Kui kolm tema ohvrit ühel päeval kokku saavad ja selgub, et Maddie nimi võib olla ka Ava, Alice või Molly, otsustavad nad oma raha tagasi saada. Algab kassi-hiire mäng, mille käigus tuleb välja, et Maddie on vaid üks osa kriminaalsest võrgustikust, mida juhib salapärane ja ohtlik “Doktor”. Sarja peaosades on Inbar Lavi ja Rob Heaps.

“Saatulik kelmitar” on eetris kolmapäeviti kell 22:30.

Seitsmesed uudised ja Duubel: Õhtune vahetus

argiõhtuti kell 18.55 ja 19.25

Igal õhtul teevad päevasündmustest kokkuvõtte “Seitsmesed uudised”, mida juhivad ankrud Mart Mardisalu, Ingrid Teesalu, Sirje Eesmaa ja Marek Lindmaa. Ilmateate toovad kodudesse Karmen Karus, Britta Luts ja Ilja Toome. 

Kevadel näeme ka “Duubli” eriprojekti “Õhtune vahetus”, kus saatejuhtidena astuvad üles tuntud inimestest paarid: Synne Valtri ja Kalle Sepp, Brigitte Susanne Hunt ja Mart Sander, Kirsti Timmer ja Jesper Parve, Teet Margna ja Kristjan Jõekalda jpt. 

“Seitsmeseid uudiseid” näeb argipäeviti kell 18:55, “Duubel: Õhtune vahetus” alustab kell 19:25.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.