Tele

TV3 näitab täna vastuolulist Eesti dokfilmi, mida ETV eetrisse ei lubanud

Foto: kaader filmist

Täna õhtul algusega kell 21:30 näeb TV3 eetris Manfred Vainokivi dokumentaalfilm “Mephistopheles”, mis portreteerib elukunstnikku ja õppejõudu Linnar Priimäge.

Tegu on vastuolulise filmiga, mida ERR otsustas mitte eetrisse lubada, kuna “Mephistopheles” on nende jaoks ebasobiva sisuga.

“Mephistophelese” lugu sai alguse mõned aastad tagasi Santiago de Compostelas. “Olin teelauas Linnar Priimäele üht enda arust geniaalset mõttekäiku presenteerinud kui lugupeetud professor ärritus ja lasi Mephistophelesel enda sisemusest vallanduda. Oli see vast tulevärk. Järgmise veerandtunni jooksul sain teada kogu tõe enda kohta. Priimägi imestas kuidas maakoor üldse suudab nii rumalat inimest kanda,” meenutab Vainokivi.

Olles oma valgustava sõimu režissööri aadressil lõpetanud, leebus ta ja ütles, “Manfred sa pead minust filmi tegema.” Loomulikult Vainokivi keeldus sedamaid. “Ma võin ju rumal olla, aga ometi mitte nii rumal, et Priimäest filmi teha.”

Paraku läks teisiti ja Mephistopheles saavutas oma tahtmise. Film on revanšiks kõikide nende kibedat sõnade eest mida Manfred enda aadressil kuulama on pidanud. Või nagu Goethe “Faustis” kirjutab, “ma olen osa jõust, mis kõikjal tõstab pead ja kurja kavatseb, kuid korda saadab head.”

“Mephistophelest” näed täna TV3 eetris kell 21:30. 

Toimetas Martin Liivand

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.