Tele

Üks populaarsemaid uusi Netflixi seriaale saab prantslastelt karmi kriitikat

"Emily in Paris" on uus seriaal "Seksi ja linna" loojalt.Foto: Netflix

Eelmisel nädalal Netflixi jõudnud uus seriaal “Emily in Paris” ei ole saanud sooja vastuvõtu osaliseks Prantsusmaal, kus seda peetakse klišeelikuks ja stereotüüpiliselt solvavaks, kirjutab The Independent.

“Emily in Paris” räägib ameeriklannast suhtekorraldajast, kes kolib töö tõttu Pariisi. Seal satub ta mitmetesse erinevatesse armuafääridesse ja kohtub kohalikega, keda kujutatakse üleolevate snoobidena.

Tegu on ülimalt populaarse seriaaliga (Eestis on see täna vaadatavuselt teisel kohal), kuid sellest hoolimata on “Emily in Paris” eriti just Prantsusmaal saanud kriitikutelt karmilt nahutada.

“Prantslased taandatakse ülbeteks snoobideks, kes kannavad ainult Birkini käekotte ja hakkavad kohe pärast jõusaalist välja astumist sigarette pahvima,” kirjutab Prantsuse väljaanne MadamoiZelle.

“Kõik prantslased on õelad ja laisad ning ei saabu kunagi õigeks ajaks tööle. Nad flirdivad absoluutselt kõigiga ning neil ei ole õrna aimugi, mida tähendab truudus,” kirjutab Première.

Prantslastele ei meeldi ka asjaolu, et Pariisi kujutatakse ideaalse linnana, mis ei peegelda mingil moel reaalsust. Seriaalis näidatakse ainult kauneid kohvikuid, ilusaid barettides inimesi ja puhtaid tänavaid, kuid kusagil ei ole näha graffitit, vaesust ja tänavatel vedelevat prügi, millega reaalsed pariislased igapäevaselt kokku puutuvad.

Sellest hoolimata on “Emily in Paris” tohutult populaarne. Juba käivad kuulujutud ka teisest hooajast, kuid ametlikult ei ole seda veel välja kuulutatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.