Tele

Ülevaade: mida pakuvad aastavahetusel vaatamiseks ETV, Kanal 2 ja TV3?

Henrik Normann kehastub "Edekabelis" ka Jüri RataseksFoto: TV3

Aastavahetus on ukse ees ja telekanalid on sel puhul kokku pannud eriprogrammi. Teeme ülevaate, mida pakuvad vaatamiseks ETV, Kanal 2 ja TV3.

Programmid saavad suuremas osas hoo sisse kella 19st, nii et antud loos liigumegi tundide kaupa kella seitsmest südaöösse, et vaadata, millega siis sel korral televaatajate tähelepanu üritatakse saada.

19.00–20.00

ETV-s alustab täistunnil sketšisaade “Mis valesti, see uuesti”, kus ETV saatejuhid ja näitlejad tutvustavad aasta tähtsaimaid uudislõike, teleeksperimente ning karjääri muutvaid laulunumbreid.

Huumorisaade kestab aga vaid 15 minutit ning seejärel täidab eetri portreesaade “Ada. Eesti oma Marilyn”, kus filmidiiva Ada Lundverit meenutavad tema sõbrad ja loo lavale toonud meeskond, eesotsas Sepo Seemanni, Ain Mäeotsa, Reet Linna, Liina Tennosaare, Peeter Oja, Anne Reemanni ja paljude teistega.

Kanal 2-s sisustab seda saatetundi aga “Reporteri aastalõpp”, mille käigus on tiim väljas ja möllab rahvaga elumeres. Ühtlasi vaatab aasta viimane “Reporter” mööduvale tagasi.

TV3-s meelitab vaatajaid “Stuudio aastavahetus”, mille pidulik aastavahetuse show kulgeb staarisära, mängude ja üllatustega. Saatejuhtide Katri Telleri, Eero Reinu ja Marko Lõhmuse külalisteks on Smilers, Inga Tislar, Eleryn Tiit, Shanon, Rahel Ollisaar, Gram-Of-Fun koos Kristel Aaslaiu, Ewert Sundja ja Gameboy Tetrisega jpt. 

“Studio aastavahetust” juhivad “Studio” saatejuhid (c) Foto: TV3

20.00–21.00

Uuel tunnil alustab ETV-s Owe Peterselli saade “Ühe maja lugu”. Aastavahetuse puhul viib saatejuht vaatajad Estoniasse, kus toimuvad suurejoonelised aastavahetuse ballid. Seejärel, kell 20.30 jõuab eetrisse aga “Õnne 13” eriosa, mis tundub olevat uhkem kui kunagi varem.

Alma ja Laine peavad Mornas pidu, kuid neid ajab totaalselt tülli erimeelsus kõrvitsasalati üle. Mure lahendamiseks aetakse kamp kokku ja sõidetakse aasta viimasel päeval Tallinna. Seal ristub Morna kõige mõnusamate prouade tee nii Tanel Padari, Marko Reikopi kui ka Anu Saagimiga.

Kanal 2 vaatab aga lõppevale aastale tagasi saates “Mida tegelikult tõi 2022?”. Millised ennustused läksid täppi ja millised mitte, selgub pooletunnises saates, millele järgneb “Reporteri aastahitt”. Iga-aastane muusikaline erisaade paneb ritta lõppeva aasta suurimad kodumaised hitid. 

TV3 heidab pilgu aga tulevikku ja proovib teada saada “Mida toob aasta 2023?”. Anna-Maria Makko juhtimisel avaldavad arvamust numeroloogid, feng shui spetsialistid, astroloogid eesotsas Igor Mangiga ja selgeltnägijad – nt nõiasaate võitja Anastasia. Lisaks saavad sõna hüpnotisöör Ants Rootslane jpt.

Ants Rootslane ja Anna-Maria Makko (c) Foto: TV3

21.00–22.00

Kella üheksast on ETV eetris muidugi “Aktuaalne kaamera”, mis aasta viimasel päeval kestab aga vaid kümme minutit. Seejärel haarab eetri enda alla “Laula me aastat”, kus tuntud artistid Ott Lepland, Nele-Liis Vaiksoo, Smilers, Genka, Anett Kulbin jt võtavad aasta lauldes kokku. Abiks on neile Tallinna Politseiorkester ning telekontserti juhivad Argo Aadli ja Ragne Pekarev.

21.30 võtab ETV teatepulga aga üle “Eesti nüüd siis Vabariik: Suure maoga naine”. Illar ja Ats küpsetavad kavalat plaani aastavahetust Kukekeses veeta, kuid peavad enne terve hulga naisi nõusse saama. Kęstutis ja Paavo ajavad taaskord ohtlikku äri. Marju toob Sirjele kingiks raamatu, mis ajab daamid elevile. Külla tulevad suure maoga naine ja kuningas Arthur.

Kanal 2-s möödub jätkub selle ajavahemiku esimene pooltund ikka “Reporteri aastahiti” rütmis. 21.30 algab aga “Heeringa vana-aastaõhtu”. Huumorisõu “Heeringas Veenuse õlal” erisaates näevad vaatajad, mis võib aasta viimasel õhtul juhtuda.

TV3 eetris näeb sel ajal aga Taavi Libet. Saates “Märgatud Eestis. Aastalõputrall” käib Libe külas vanadel sõpradel üle Eesti ning tuju krutib Imavere kõrtsis lakke ansambel Respekt.

22.00–23.00

Kella kümne ajal näeb ETV-s saateid, mis õhtu jooksul enne juba soojendust tegid. 22.00 jätkub saade “Laula me aastat” ning 22.40 läheb edasi “Mis valesti, see uuesti”. Ju siis oli vaja tükeldada.

Kanal 2-s saab aga hoo sisse “Aastavahetuse ÕHTU!”. sSatejuhtide kolmik Piret Laos, Robert Rool ja Jüri Butšakov püstitavad endale ja neile külla tulevatele armastatud Eesti artistidele vana aasta viimasel õhtul taaskord suuri, kärarohkeid ja närvikõdi pakkuvaid väljakutseid.

Kaasa löövad Kait Kall, Priit Võigemast, Jan Uuspõld, Elina Pähklimägi, Ott Lepland, Liis Lemsalu, Jakko Maltis, Maarja-Liis Ilus, Karl-Erik Taukar, Tanel Padar, Tõnis Niinemets, Hendrik Kalmet jt.

TV3-s võtab aga koha sisse ei keegi muu kui Henrik Normann saatega “Edekabel”. Paljastatakse pildile pürgivate staaride varjukülgi, näidatakse keelt, lubatakse leevendust Eesti naiste hallikskiskuvasse seksiellu ning imetletakse poissmehe habrast hinge ja vallalise kaunitari käbedust rinda pista.

“Edekabelis” saab kajastust ka “Vallalise kaunitari” saade (c) Foto: TV3

23.00–00.00

Aasta viimase tunni täidab ETV-s “TV faktor”, kus Jan Uuspõld vaatab üle lõbusad apsud ja juhtumised, mis 2022. aasta jooksul ETV kaamerate ette jäid.

Kanal 2 jätkab “Aastavahetuse ÕHTU!-ga” ning TV3-s teleesilinastub film “Vanamees ilma Põrsaussita”. Väidetavalt on see uus ühiskonda mittelõhestav film, mis on monteeritud sobilikuks äärmuslike maailmavaadetega inimestele. Vanamehe tuules võtab kell 23.40 järje taas üle “Stuudio aastavahetus”.

Kell 23.50 saab igast kõigist kolmest kanalist kuulata president Alar Karise uusaastatervitust. Ja muidugi, hümn kõlab ka!

Head vana-aasta lõppu!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.