Tele

Uues ETV2 muusikahõngulises reisisaates rännatakse New Orleansist Chicagoni

Saates uudistab Ameerikas toimuvat ka muusik Madis Aesma.Foto: Väino Laisaar

ETV2 uus reisisari “Mississippi hääled” viib koos Kaisa Lingi, Madis Aesma, Väino Laisaare ja Herbert Murdiga musikaalsele rännakule mööda Mississippi kaldaid.

Paljude reisisaatega vaatajatele tuttav Väino Laisaar on sel korral kampa kutsunud muusikud Kaisa Lingi ja Madis Aesma ning Herbert Murdi, kellega võetakse ette 3000 kilomeetri pikkune rännak. Muusikahõnguline reisisari “Mississippi hääled” peegeldab selle erilise paiga võlu ja valu – Ameerika suurima jõe kallastel asuvad nii riigi kõige viljakandvamad maad kui elavad ühendriikide kõige vaesemad inimesed.

Sel neljapäeval ETV2s startiv “Mississippi hääled” alustab oma teekonda New Orleansist, mis on omanäoline kultuurikatel. Läbi 12 nädala pakub reisisaade vaatajatele erilisi kohtumisi ja tutvustab piirkonna elu-olu, alates New Orleansi kultuurilisest kirevusest Mississippi-äärsete istandusteni ning Memphise hääbuvast hiilgusest Chicago suurlinlikult šiki elukorralduseni. Vaataja võetakse kaasa metsikusse loodusesse, muusikafestivalidele, restoranidesse ja turimiatraktsioonidele.

Reis toimus 2022. aastal ajal, mil põldudelt koristati puuvilla ning puuvill ja selle kasvatamine-koristamine jääb seltskonna jaoks ka omalaadseks reisisümboliks. Ja nagu saate pealkirigi viitab, on “Mississippi hääled” ka omalaadne teejuht läbi muusika, kus külastatakse legendaarseid klubisid ja teatreid ning jälgitakse, kuidas algseist töölauludest ja deltabluusist arenes välja elektriline Chicago bluus. Reisist inspireerituna on valminud ka sarja tunnusmuusika Madis Aesmalt.

“Mississippi hääled” on ETV2s alates 2. veebruarist neljapäeviti kell 21.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.