Tele

Uus saatesari “Meie kirjanduse lugu” avab kodumaise kirjandusloo märgilisi tegijaid

Saade on eetris laupäevitiFoto: ERR/Ken Mürk

Laupäeval, 24. septembril kell 21.20 alustab ETV2-s uus kirjandussaade “Meie kirjanduse lugu”, mis avab koos kirjandusloolaste ja loomeinimestega Eesti kirjanduse olulisi verstaposte ja märgilisi kirjanikke. Saatejuht on näitleja Ester Kuntu.

Eesti Kirjanike Liidu sajandaks sünnipäevaks valminud saatesari viib Eesti kirjanduse radadele läbi viimase saja aasta. Neljal laupäeval kuuleb ETV2-s lugusid, nii tõsiseid kui ka lustakaid, kodumaise kirjanduse suurkujudest ning koos tänaste armastatud kirjanikega analüüsitakse siinse kultuuriloo märgilisi teoseid ja tegelasi.

Avasaates arutleb sel laupäeval Tiit Hennoste Oskar Lutsu ja “Kevade” olulisuse üle, Andrus Kivirähk analüüsib Tammsaare fenomeni, Doris Kareva ja Jürgen Rooste avavad aga Siuru ning Marie Underi erinevaid tahke.

Maarja Vaino ning Kairi Tilga viivad vaataja Eduard Vilde radadele ning Kristjan Haljak tutvustab Eesti luule ja proosa piire nihutanud luuletajat Jaan Oksa.

“Meie kirjanduse lugu” toob ETV2 ekraanile uues rollis näitleja Ester Kuntu, kes paljudele tuntud suurfilmi “Tõde ja õigus” kaudu. Saatejuhina on ta vestluspartner kirjanduse aruteludes ja teejuht Eesti kirjandusloos olulistes kohtades.

Läbi tele-ekraani võetakse vaataja kaasa ka muuseumitesse ja märgilistesse paikadesse Palamusest Kadrioruni ning pakutakse võimalust arhiivikaadrite kaudu avastada laiemalt kodumaist kultuurilugu.

“Meie kirjanduse lugu” alustab ETV2-s laupäeval, 24. septembril kell 21.20. Saate toimetaja on Kai Väärtnõu, režissöör Raivo Maripuu ja produtsent Hannela Lippus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.