Tele

Uus varjatud kaamera saade “Mis sul viga on?” on üllatavalt naljakas ja sõbralik

"Mis sul viga on" on uus varjatud kaamera saade, mida juhivad Laura Prits ja Hanna Martinson.Foto: Raul Mee/Kanal 2

Mul on varjatud kaamera saadete osas hirm. Peamiselt see hirm, et ma satun ühel päeval ühte neist ise. Ma elan pideva teadmisega, et ma võin iga hetk olla mõne põõsas passiva kaameraga objekti subjekt.

Kui ma aitan tänaval vanatädi üle tee hirmust sattuda varjatud kaamera saatesse, siis kas tõelist headust on enam olemas või on sellised telesaated teinud reaalsuseks Foucault’ panoptikumi, kus elame pidevalt teadmises, et iga hetk võib – aga ei pruugi! – keegi sind jälgida?

Õnneks eile Kanal 2 eetris alustanud Laura Pritsi ja Hanna Martinsoni juhitud “Mis sul viga on?” ei ole selline saade. See osapool, kes ennast lolliks teeb, teab alati, et etleb varjatud kaamerate ees.

Lõbus lollitamine

Saate formaat on lihtne. Kaks lõbusat saatejuhti leiavad ühe osalise, kellel on piisavalt julgust ja tahtmist ennast natuke lolliks teha ning teenida selle eest kuni 200 eurot. Väljavalitu tuleb O’Learysesse sööma, talle sosistatakse kõrvaklappi juhiseid erinevatest veidratest väljakutsetest, mida ta peab tegema, et see raha võita.

Selle saate teeb juba naljakaks see, et sündmuskohaks valitud O’Learys kuulub Apollo Groupile, mis omakorda kuulub UP Invest OÜ-le, mille suuromanik Margus Linnamäe omab ka Postimees Gruppi. Ehk siis Linnamäe telekanal tegi saate Linnamäe restoranis. On ju juba natuke naljakas.

Foto: Raul Mee/Kanal 2

“Mis sul viga on?” saate esimeseks “ohvriks” või “katsejäneseks” on Kaarel Orumägi, keda tunneme ka “Eesti otsib superstaari” saatest. Teatripoiss – andekas, jutukas, lõbus. Kaarlile sosistatakse kõrva erinevaid ülesandeid. Kord peab ta tegema loomahääli, ühel hetkel laulma kõrvallauas istuvale paarikesele muusikalilaulu.

Samal ajal satub temaga koos sööv sõbranna üha enam segadusse ja küsib, mis tal viga on. Esimeste loomahäälte peale sõbrants väga midagi ei arvagi, nagu ta pärast ütleb: “Loomahääli teeb Kaarel muidu ka, selle peale ma ei imestanud, aga kui ta kõrvallauda laulma läks, siis oli juba imelik. Kaarel on ekstra, aga mitte nii ekstra.”

Kellelegi liiga ei tehta

Kahjuks jagub sel hetkel restoranis inimesi ainult kahte lauda. Kõik see oleks palju naljakam, kui terve restoranitäis inimesi näeks ja reageeriks nendele ootamatutele veidrustele. Ühel hetkel Kaarel keerutab lassot ja teeb hobusehääli. Lõpuks sõbrants ütleb otse välja, et siin kuskil peab olema mingi varjatud kaamera, sest see käitumine on ikka väga kummaline.

Igatahes on see kõik nauditav, sest ennast narriks tegev inimene on sellest teadlik ja seetõttu mängib lõbusalt kaasa. Teistel on küll lihtsalt veider, seega miks mitte? Loodame, et kõik osad on enne saate eetrisse tulemist ära filmitud ja saame soovi korral neid toredaid ameerikapäraseid roogasid nautida ilma ise varjatud kaamera ette sattumata.

“Mis sul viga on?” on pooletunnine meelelahutuslik varjatud kaamera saade, mille saatejuhtideks on Laura Prits ja Hanna Martinson, saadet näeb kolmapäeviti kell 20.30 Kanal 2-s.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.