Tele

Vaata juba praegu õhtul eetrisse minevat uut Eesti seriaali “Üle noatera”

"Üle noatera" esimest osa näed juba praegu interneti vahendusel.Foto: kuvatõmmis

Täna õhtul läheb ETV vahendusel eetrisse Rasmus Kagge juhitud teleseriaal “Üle noatera”, kuid esimest osa on juba praegu võimalik internetist vaadata.

Üle noatera on alternatiivajalooline seriaal, milles vaadeldakse, milliseks oleks võinud kujuneda Eesti käekäik siis, kui meie mineviku mineviku kõige olulisemad momendid oleksid lahenenud teisiti.

Näiteks esimeses osas vaadatakse, mis oleks juhtunud, kui 2014. aasta augustis purunenud rehvi ja vigastatud mootoriga Amsterdami poole startinud Estonian Airi lend OV473 oleks Tallinna lennuväljal maandudes põlema süttinud. Sõna saavad nii päästjad, lennujaama personal kui ka lennukis viibinud inimesed.

“Üle noatera” avahooaeg koosneb kuuest episoodist ja iga osa vaatleb erinevat ajaloolist sündmust. Muuseas vaadeldakse näiteks 1993. aasta Narva referendumit. Milliseks oleks kujunenud ajalugu siis, kui narvakad oleksid hääletanud Venemaaga liitumise poolt?

Veel ühes osas minnakse ajas tagasi aastasse 1982, mil vormel 1 boss Bernie Ecclestone kaalus Pirita-Kosele F1 ringraja rajamist. Miks seda ei tehtud ja mis võinuks juhtuda, kui plaan oleks edukaks osutunud?

“Üle noatera” esimest episoodi saad internetist vaadata siit. ETV eetrisse jõuab sama osa täna õhtul kell 20. Seriaal on saadaval ka Elisa Elamuse klientidele.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.