Tele

Vaatamissoovitus: “Ongi Koik” täidab “Ärapanija” ja “Pehmete ja karvaste” jäetud tühimikku

“Ongi Koik” on hetkel ainus Eesti enda oma poliitiline satiirisaade. Pooletunnist meelelahutussaadet näeb laupäevaõhtuti kell 22 ETV2s.

Tõsiseid poliitikasaateid on meil küllaga: “Suud puhtaks”, “Esimene stuudio”, sellele lisaks hunnik raadiosateid, podcast‘e, analüüse ja muud. Sellise kajastamise tulemusena oleme kogu aeg kursis vahel üleküllastunud.

“Ongi Koik” võtab kokku poliitilised sündmused ning maandab sellest kõigest tekkivat ülekülluse tunnet mõnusa naljaga. Juba pikemat aega on eetris olnud tühimik – omal ajal populaarsetele “Ärapanijale” või “Pehmetele ja karvastele” pole siiani leitud sarnast vastet, poliitilist satiirisaadet, mis oleks päevakajaline, lõbus, otsekohene. “Ongi Koik” täidab selle tühimiku olles üle pika aja saade, mis räägib poliitikast, aga ei tee seda tõsiselt.

Saade on olemuselt autorisaade, Märt loeb stuudios monolooge, teeb intervjuusid, pilab väljamõeldud või päris avaliku elu tegelasi, vahele mõned sketšid. Naljad on hästi kirjutatud, teravad. Ükskord oli Märt Koigi tehtud nali nii terav, et Varro Vooglaid andis ERRi saate tiražeerimise eest kohtusse. Ehk siis pulli saab!

Ma ei ole siiani aru saanud, miks on saade eetris ETV2-s – kanalil, mis enamuse osa päevast keskendub lastesaadetele ja multikatele ning heal juhul õhtuti näitab “Plekktrummi” kordust.

ETV2 on üleüldse pigem hästihoitud saladus, kanal, mis võtab keskmisel Eesti inimesel umbes 3% kogu vaatamisajast. Kas “Ongi Koik” on tavalise ETV jaoks liiga vürtsikas? Kas tahetakse lihtsalt enne n-ö suurele lavale viimist katsetada, kas saate formaat veab välja?

Ei tea, mina igal juhul soovitaks selle kindlasti tõsta ETV repertuaari. See saade väärib nägemist.

ERRi portaalis kirjeldatakse saadet ise nii: “Satiirisarjas saavad kõik, kes Eesti elus natukenegi pead tõstavad, terava huumorivihaga Märt Koiki käest üle turja. Keegi ei pea värisema, kõik peavad naerma! Režissöör Kertu Köösel, stsenarist Kaupo Meiel, toimetaja Reimo Sildvee, produtsent Tiina-Mari Koljak.” ning tõesti nii ongi.

Märt Koigi autorisaade saigi tegelikult kuulsaks sellega, kui Varro Vooglaid astus satiirisaatega kohtuteele.

Vaata saadet siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.