Tele

Väga oluline: kolm saatejuhti, kes söövad tele-eetris ja ei ole Marko Reikop

Marko Reikopi ei ületa siiski mitte, sest siin testib ta tavalist pudelivett.Foto: kuvatõmmis

Marko Reikop. Armastatud saatejuht. Sa tead teda “Terevisioonist”, “Ringvaatest”, ta on üle Eesti armastatud raadiohääl ja telenägu. Aga Reikopi osava intervjueerimise ja särtsakate Eurovisioonikommentaaride kõrval on rahva lemmikuks saanud ka otse-eetris söömine. Sellele on pühendatud terve blogi.

“Ringvaade” on fännide rõõmustamiseks Marko söömisest kokku lõiganud täiesti eraldi erisaate. Grete Lõbu toob muudkui saatesse kummalisi asju, mida Marko otse-eetris kartmatult maitseb.

Tele-eetris söömist üldiselt välditakse. Nagu inimesed ei taha, et neist õhtusöögi ajal pilti tehakse, ei taha saatejuhte kaamerate ees kummalisi toite proovida. Äkki ma teen koledat nägu? Äkki jääb midagi hamba vahele kinni? Äkki on asi nii jõle, et tahaks välja sülitada või ajab öökima. See on riskantne. Aga on saatejuhte, kes teevad seda siiski! Mõni vähem, mõni rohkem. Aga ainult Reikopit söömas vaadates hakkab ju igav.

Siin on kolm saatejuhti, kes pakuvad vaheldust Ringvaate staarsööjale Marko Reikopile. Nimekiri ei ole kindlasti ammendav ning vabandan kõigi saatejuhtide ees, kes söövad eetris ja ei jõudnud nimekirja.

Johannes Tralla (saade “Johannese lähetamine”)

Üks ebameeldivamaid asju on üldse tühja kõhuga reisimine.

Kui aus olla, siis kogu selle loo inspiratsiooniks oligi see säuts Johannes Trallast. Tähelepanelik televaataja Imre märkas, et Marko ei ole ainus, kes ekraanil sööb.

ETV Johannes Tralla on suveks lähetatud Euroopasse. Ta sõidab mootorrattal läbi erinevaid Kesk- ja Ida-Euroopa riike, kohalike giidide abiga uurib, mis Euroopa Liiduga seotud hirmud ja rõõmud, räägib ajakirjanikega korruptsioonist ning uurib elanikelt, kuidas nad Euroopa Liitu suhtuvad.

Saade on enamasti tõsine, paeluv, hästi toimetatud ja mõnusalt teemasid selgitav. Aga vahel harva veab ja peaaegu igas saates saab Johannes ka midagi veidrat süüa. Tore!

Bon appétit, Johannes! Vaata saadet siit.

Anu Välba (saade “Hommik Anuga”)

Tõeline proff ei söö mitte ise, vaid sunnib teisi seda tegema.

“Hommik Anuga” on igati mõnus hommikune jutusaade, kohal on erinevad külalised, räägitakse seinast seina erinevatest tegemistest, kõigil on tore ja saade on feel-good.

Kunagi Marko Reikopiga koos “Terevisiooni” teinud saatejuht Anu Välba on Markolt snitti võtnud ning üllatab aeg-ajalt mõnda oma saatekülalist kummalise toiduga. Kahjuks erinevalt Markost ei söö ta neid toite enamasti ise, vaid laseb teistel proovida, aga aeg-ajalt siiski julgeb ka ise proovida. Anu ei ole Markoga võrreldes kindlasti nii julge, et igasugu veidrusi ise maitsma hakkab. Aga mõni kord ikka.

Head isu, Anu! Vaata saadet siit.

Roald Johannson – saade “Roaldi retked”

Suur tükk ajab suu lõhki, seega Roald võtab väikseid ampse.

“Roaldi retked” on “Johannese lähetamisele” sarnaselt reisisaade, mis pole päris reisisaade. See tähendab, et eesmärk ei ole vaadata kohalikku kultuuri ja muuseume, Roald on üle terve maailma üles leidnud erilisi eestlasi ja uurib nendelt toimetamiste kohta.

Kes on ehitanud Austriasse hotelli, kes kasvatab Peruus alpakasid. Mõnes osas Roald ei saagi süüa. Mõni kord näidatakse küll toitu, aga ei näidata selle söömist. Ütleme nii, et ka Roald on kaamera ees söömisega pigem tagasihoidlik.

Aga aeg-ajalt pakutakse Roaldile kummalisi kohalikke puuvilju või midagi muud toredat söögiks ja ta ei ütle ära ning võtab mõnusa ampsu.

Jätku leiba, Roald! Vaata saadet siit.

Marko Reikopi ei ületa siiski miski

Kuid järeldaks siiski, miski ei saa Marko Reikopi vastu. Kui enamik saatejuhte paneb rõhku sellele, et toit on veider või kuidagi ootamatu, kohalik või kummalist värvi, siis vanameister Marko teab, et ta sööb eetris nii professionaalselt, et julgeb isegi pudelivett degusteerida.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.