Tele

Vastuolulise Estonia dokumentaali kõik episoodid on YouTube’is tasuta vaadatavad

Foto: kuvatõmmis

Täiendatud 09.10: Postimees võitleb uue Estonia dokumentaali YouTube’is levitamise vastu. Praegu ei ole enam võimalik seriaali YouTube’ist vaadata.

Algne lugu: Parvlaev Estonia uppumise kohta uut informatsiooni esile toov Rootsi dokumentaalseriaal “Estonia – fyndet som ändrar allt” (“Estonia – leid, mis muutis kõike”) on võimalik YouTube’is täies mahus tasuta ära vaadata.

Dokumetaali kõik viis episoodi on täispikkuses üles laaditud YouTube’i. Osasid on võimalik vaadata eraldi või ka ühe pea nelja tunni pikkuse videona.

Eesti vaatajate jaoks on siin aga üks konks – videotel ei ole eesti- ega ingliskeelseid subtiitreid, võimalik on kasutada ainult rootsikeelseid subtiitreid. See tähendab, et arvestatav osa dokumentaalist jääb paljudele eestlastele arusaamatuks, kuid kui soovid näha seriaali kõige kõmulisemaid kohti (või kui valdad rootsi keelt), siis nüüd saad selle YouTube’ist tasuta vaadata.

Uue Estonia dokumentaali kõige vastuolulisemad leiud asuvad viimases, viiendas episoodis, kus vraki juurde sukeldudes leidsid filmitegijad laevast salapärase augu, mis väidetavalt sai tekkida ainult tugeva välise löögi tulemusel.

Uues dokumentaalis päevavalgele tulnud info tõttu korraldavad Eesti, Soome ja Rootsi vrakil uue uurimise. Küll aga selgub filmi mustast materjalist, et Estonias võib olla mitu auku ja filmi on jõudnud vaid filmitegijate teooriaid toetav info.

Kui soovid vaadata uut Estonia dokumentaali eestikeelsete subtiitritega, siis esimene osa jõuab täna kell 20 Kanal 2 eetrisse.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.