Tele

Video: kuidas filmitakse koroona ajal Netflixi ülipopulaarset F1 dokseriaali?

Koroonapiirangud teevad ühe korraliku F1 dokumentaali filmimise keeruliseks.Foto: kuvatõmmis

Vormelifännid võivad kergendatult hingata: jah, tohutult menukas F1 elust ja melust rääkiv Netflixi seriaal “Drive to Survive” saab kolmanda hooaja. Kuid kuidas see koroonapandeemia tingimustes valmis filmiti?

F1 kommentaator Will Buxton laadis enda YouTube’i kanalile üles video, kus üritab sellele küsimusele vastata. Buxton tunnistab, et tal on “Drive tu Survive’i” kolmandas hooajas üsna väike roll, kuid sellegipoolest teab ta Netflixi seriaali telgitagustest palju.

Buxton selgitab, et hoolimata vormelimaailmas kehtestatud karmidest koroonapiirangutest ei näidanud F1 ja Netflix “Drive to Survive’ile” punast tuld. Olenemata sellest, et koroona tegi kolmanda hooaja filmimise keerukamaks, lubab Buxton, et tegu saab olema seriaali kõige parema hooajaga.

Küll aga pidi võttetiim kinni pidama mitmetest piirangutest. Näiteks olid helimeeste mikrijalad seekord tavapärasest pikemad, et mitte teistele liialt lähedal viibida. Ka kaameramehed pidid kasutama vingemaid läätsesid, et anda kaugemalt filmitud kaadritele lähedalt üles võetud pildi mulje.

Buxton räägib oma videos “Drive to Survive’ist” pikalt ja laialt. Tema juttu saad ise kuulata siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.