Viktor Vassiljevi uus saade peaks vist olema naljakas, aga on hoopis totter ja segane

Doktor Viktori uus saade võtab pead kratsima. Selles osas on see sarnane tema vana saatega.Foto: kuvatõmmis

Ma olin doktor Viktor Vassiljevi tervisesaatest varem ainult kuulnud. Sõprade juttudest kujunenud hägune arusaam, et see olevat naljakas ja kummaline saade. Ma olin põnevil. Kahjuks pärast poolt tundi Viktor Vassiljeviga olin ma lihtsalt segaduses ja nõutu. 

Oktoobris tegevuse lõpetanud Tallinna TV-st tuntust kogunud “Tervisevõti” liikus sama formaadiga Kanal 2 magusale laupäevaõhtusele eetriajale. Napilt enne õhtuseid uudiseid on iga nädal kell 18.30 eetris otsesaade “Teledoktor Viktor Vassiljev”. 

Formaat on lihtne ja tundub loogiline – inimesed saavad otse-eetris helistada arstile ning küsida oma tervisemurede kohta nõu. Seepeale arst annab soovitusi ning võtab järgmise kõne. See, mis päriselt saates juhtub, on natuke teistsugune. 

Meditsiinikomöödia kahes vaatuses

Stuudio on lihtne, kaadri keskel on šikilt riides doktor Viktor Vassiljev, kes kõigepealt veedab mõned minutid niisama lobisedes, et selle aja möödudes saaks juba esimesed kõned vastu võtta. Ehk siis saatel on põhimõtteliselt kaks osa – ettevalmistatud sissejuhatav monoloog ja vaatajate telefonikõnedele vastamine.

Saate alguses toonitab arst üle, et tegu on otse-eetriga, talle võib helistada igaüks, kellel on tervisemure ning ta aitab. Edasi läheb asi kummaliseks. Ta tutvustab oma laual olevat TTV kruusi, joob sellest, köhatab ning ütleb: “Kest on vana, aga sisu on uus. Telekanal on ikka korralik kanal”.

Pärast mõnda omavahel kehvasti kokku seotud nalja näitab ta veel pilti viisakates riietes härradest ning räägib, et nemad tegelevad meeste tervise eest seismisega. Aga siis tõmbab ta selle foto alt välja järgmise pildi, millel on suurte kõhtudega ja liibuvates trikoodes mehed. See peaks vist olema naljakas, aga on hoopis totter ja segane.

“Ma ei saa enam midagi aru…”

Selleks hetkeks ütleb meie telekat vaatavast seltskonnast üks inimene: “Ma ei saa enam mitte midagi aru…”. Minagi üritan suu ammuli hoomata, et kas see, mis just juhtus oligi siis nüüd ettevalmistatud ja läbi kirjutatud monoloog, mis just juhtus. 

See sissejuhatus on kõike muud kui lõbus ja sorav saate soojaks rääkimine. Kõik, mis peaks mõjuma muhedalt ja naljakalt on hoopis kohmakas ja segane. Eks nalja kirjutamine tegelikult ongi raske. Kui Viktor hüppab ühelt teemalt teisele, siis paistab, et ta vist ei tunne ennast ise ka selle tekstiga eriti mugavalt. Ma saan aru, et vaataja ootab siit rahvalikku mõnusat ja ehk isegi pigem labast huumorit, aga see oli kahjuks lihtsalt laisk ja ettevalmistamata. 

Kuid nüüdseks ongi eetrisse pääsenud esimene helistaja, kellel mängib kodus Viktori enda saade nii valjult, et ta ei kuule saatejuhti ja saatejuht ei kuule teda. On kuulda hoopis vastukajavat müra, mille keskel Vassiljev üritab selgitada, et palun pange telekapuldist heli vaiksemaks. Ja see kõik kestab üle minuti. Järgmine helistaja on purjus. Ja kolmandaks saab eetrisse pilakõne. Lõpuks pääseb õnneks liinile ka Endel Tabasalust, kes küsib, kuidas podagrat ära tunda. 

Helistavad 4 tüüpi inimesed

Saatesse sisse tulevaid kõnesid võibki jaotada neljaks: 

1) “Hallo-kas-keegi-kuuleb?” kõned – Neid juhtub saate jooksul korduvalt. Viktor hüüab “hallooo!”, “kas te kuulete mind?”, “te olete otse-eetris praegu”, aga vastust kas ei tule või on selleks mingi hägune kaja.

2) Purjus helistajad – Ka neid on paar tükki. Selliste kõnede peale soovitab Viktor kaineks saada ning vähem juua. 

3) Pilakõned – Mitu last on telefoninumbri valinud ja eetrisse pääsenud. Viktor on ärritunud, kui mõni 11-aastane teeskleb, et ta on Maie Pärnust. Viktor on lausa kuri nende laste peale. 

4) Päris tervisemured – Saate eetrisse jõuavad ka mõned tõesti päris tervisemured, millele Vassiljev annab ka adekvaatseid lahendusi. Peamiselt soovitab ta inimestel päriselt perearsti juures käia.

Pooltunni lõpuni helistab kordamööda eetrisse üks nendest neljast variandist ning mida edasi, seda üksluisemaks ning segadustekitavamaks see muutub. 

Viktori reaktsioonidest saan aru, et ta on pilakõnede peale pahane, lisaks ütleb purjus helistajatele halvasti ning ongi üldiselt pigem turtsuv ja kuri. Minu loogika ütleb, et kui saatesse neid kõnesid tegelikult ei oodata, siis võiks ju keegi stuudios enne Viktori kätte otse-eetrisse laskmist üle kontrollida, kas helistajal on tõsi taga ja kas see sobib ikka selle formaadiga. 

Kui aga saatesse oodataksegi päriselt tervisemurega helistavaid inimesi, siis miks on saate alguses sissejuhatav monoloog labane ja pilkav? Ning miks on terve saate ajaks jäetud kaadrisse arvuti, mille peale on teibitud pilt paksudest meestest liibuvates trikoodes? See kindlasti ei tekita usaldust, et nüüd saan ma päriselt oma muredele vastused.

Seda kompotti vaadates tekib tunne, et ega ise ka väga hästi ei teata, mida teha tahetakse. Ma eeldan, et soovitakse teha siiski pigem nalja. Aga kahjuks on see nali labane, igav ja lihtsalt laisk ning mõnitav.

Kummaline. Segane. Veider. Teledoktori vastuvõtt ei olnud igatahes minu maitse, mitte selle pärast, et ta oleks olnud kuidagi labane või nõme, vaid lihtsalt selle pärast, et see paistis ettevalmistamata ja läbi mõtlemata.

Siiski, kui peaksid soovima Vassiljevi comebackile ise kaasa elada või teada saada, kas Tabasalu-Endli podagra sai leevendust, siis “Teledoktor Viktor Vassiljevit” saad järgi vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.