Tele

“Võsavinkli” hooaja avasaade viib Narva tanki roomikute ette

“Võsavinkel” võtab luubi alla Eesti elu põnevamad nähtused ja tegusamad inimesedFoto: Kanal 2

Täna kell 20.00 stardib Kanal 2-s Peeter Võsa reportaažide saate “Võsavinkel” uus hooaeg, mis võtab luubi alla Eesti elu põnevamad nähtused ja tegusamad inimesed.

Kevadhooajal suure hooga rahva südamesse pugenud “Võsavinkel“ jätkas suvekuudel saatesarjaga “Võsavinkel suvitab“, mis erakanalite programmivalikust suvehooaja populaarseimaks osutus. Luubi all olid Eestimaa saared ja nende rääkimata lood. Augustis algasid aga “Võsavinkli” sügishooaja võtted.

“Põnevaid ja harivaid lugusid tuleb nagu tuules lehvivast võlurivarrukast – alustades kuulikindlast ja äärmiselt intelligentsest sõjaratsust ja tema põhimõttekindlast peremehest ning lõpetades sellega, kuidas Narva tanki kaitsjad “Võsavinkli” meeskonnale haamriga pähe lõid!” sõnas Võsa.

Saate toimetaja Martin Aare lisas, et sisuliselt oli tegemist vana hea “haamriga pähe” loo kordusega nõukogudeliku farsi võtmes.

“Seekord oli tavalise haamri asemel lihtsalt propagandahaamer, aga selle löök oli veel kaunikoelisem,” märkis ta.

Saate produtsendi Sander Valge sõnul naelutab Võsavinkel televaatajad telerite külge 13 järjestikusel reedel.

“Seda muidugi juhul kui mingit tõsisemat kriisi ei tule!” kommenteeris Võsa ja lisas, et ka selleks puhuks on Võsavinklil ravim olemas. Nimelt kohtus võttemeeskond legendaarse jäägripealikuga Asso Kommeriga.

“Kommer teeb Eesti rahvale ühe väga olulise koolituse! Mida täpsemalt? Vaadake ise järele!” keelitas ta saadet vaatama.

“Võsavinkli” avaepisood viib vaatajad täna Narva tanki roomikute ette. Peeter Võsa teejuht sellel riskantsel rajal on arvatavasti kõige julgem naine kogu Ida-Virumaal.

Tema nimi on Ivika ja ta peab Vaivaras põnevat muuseumit, mille sisu pole kuidagi kooskõlas nõukogude inimeste ja nende järglaste peades podiseva ajalookäsitlusega. Mõni ime siis, et Ivika jaoks pole lahingud Sinimägedes kaugeltki läbi. Võsavinkel uurib, milline on ühe põliseestlase elu seal padupunasel perimeetril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.