Tele

Warner Bros. Discovery avaldab jalgpallilegend Peléle austust erisaadetega

Dokumentaali näeb 4. jaanuari õhtulFoto: pressimaterjal

Warner Bros. Discovery avaldab kõikidel oma kanalitel ja platvormidel austusavalduse jalgpalli läbi aegade ühe suurima mängijale Peléle dokumentaalfilmiga “Pelé: elagu kuningas!“.

Pelé triumfid on ta juba jäädvustanud maailma ühe suurimate mängijate hulka. Tema mängustiil, väravaküttimisoskused ja kolm FIFA maailmameistritiitlit on teinud temast tuntud nime. Pelé saavutusi saavad nüüd nii uued kui ka vanad fännid dokumentaalfilmis uuesti läbi elada.

Edson Arantes do Nascimento – ehk Pelé õppis jalgpalli mängima Brasiilias São Paulo tänavatel, kuid temast sai üks aegade parimaid mängijaid. Ta on ainuke mängija, kes on võitnud kolm FIFA maailmameistrikarikat. Sealhulgas oli ta oma esimese võidu ajal vaid 17-aastane ja temast sai nii kõigi aegade noorim mängija, kes on löönud MM-il kübaratriki.

Peale seda lõi ta 1958. aasta Rootsis toimunud finaalis veel kaks väravat. Kokku püsib tema väravate arv Brasiilia eest (77) endiselt rekordina. Pelé üldine väravate arv (1283 väravat 1367 mängus) näitab aga, kui meisterlik ta oli. Tema näol oli tegemist oma põlvkonna kõige viljakama ja populaarseima mängijaga.

Pärast tiitlivõitu ja väravarekordeid oma Brasiilia poisipõlveklubis Santos otsustas Pelé murda uusi piire – ta tõi ilusa mängu ka USA-sse, liitudes 1975. aastal klubiga New York Cosmos ja juhtides nii Põhja-Ameerika jalgpallirevolutsiooni.

Kui sportlane lõpuks pensionile jäi, jätkas ta jalgpalli populariseerimist. Rahvusvaheline Olümpiakomitee nimetas Pelé sajandi sportlaseks, FIFA sajandi mängijaks. Elu viimastel aastatel jätkas Pelé heategevustööd UNESCO saadikuna ÜRO juures.

Warner Bros. Discovery toob ühe 24-minutilise dokumentaalfilmi ja kümme Inverleigh’ toodetud lühiosa laia vaatajaskonnani – neid saavad jälgida vaatajad 50 Euroopa turul, lisaks Aasia ja India Eurospordi vaatajad.

Saated esilinastuvad kanalil Eurosport 1 kolmapäeval, 4. jaanuaril kell 22.00 Eesti aja järgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.