Uudis

6 olulist uut asja, mida me äsja PlayStation 5 kohta teada saime

Mängud on toredad, aga kus on konsool?Foto: GamesRadar

Sony otsustas viimaks enda järgmise põlvkonna mängukonsooli pealt saladuseloori kergitada ja jagas masina kohta mitmeid WIRED-ile huvitavaid detaile.

Siit leiad kokkuvõtte kuuest huvitavast asjast, mida me just nüüd PlayStation 5 kohta teada saime.

Konsooli nimi on PlayStation 5 ja see ilmub aasta pärast

See võib esmapilgul tunduda iseenesest mõistetavana, kuid Sony ei olnud seni ametlikult teada andnud, et nende järgmine konsool kannab nime PlayStation 5. Räägiti masinast koodnimega Prospero, kuid nüüd teame, et Sony töötab just PlayStation 5 kallal.

Ja lisaks sellele on nüüd kindlamast kindlam, et PlayStation 5 ilmub järgmise aasta pühadehooajal. Võite hakata aegsasti jõuluvanale kirjutama.

Puldid on täiesti ümber tehtud

PlayStation 5 pult saab kaks olulist uuendust. Esiteks, pultidesse on sisse ehitatud adaptiivsed päästikud, mis käituvad vastavalt kontekstist erinevalt. Näiteks kui mängija vinnastab vibu, siis on päästikut raskem alla vajutada. Kiire automaadiga täristamine on nuppu vajutavale sõrmele teistsugune kui raske pumppüssi raksatus.

Teine suurem uuendus on haptilisus, mis tähendab seda, et puldi sisse ehitatud mootoritega antakse võimalikult täpselt edasi seda, millistel pindadel mängija mängus liigub. Näiteks kui sõidad automängus vasakul asuvate ratastega murul ja paremate ratastega asfaldil, siis annavad puldi parem ja vasak osa mängijale erineva reaktsiooni.

Mänge saab installeerida ja kustutada osadena

PlayStation 5 loomisel panustab Sony kasutajamugavusele ja kiirusele. Järgmise konsooliga soovitakse lahti saada pikkadest ooteaegadest, mil mäng installib ja kasutaja peab aeglaselt ekraanil täituvat laadimisriba passima.

Seetõttu lubab PlayStation 5 kasutajal suuremal määra kontrollida, kuidas tarkvara kasutatakse. Näiteks saab olema võimalik alla tirida ainult mängu mitmikmänguosa ja jätta üksikmängukampaania installeerimata. Sama kehtib ka mängude kustutamisel – kui tahad vabastada kettaruumi, kustuta ära mitmikmäng, kuid jäta üksikmänguosa alles.

Kõrgetasemeline ray-tracing

Juba mõnda aega on teada, et järgmise generatsiooni konsoolid toetavad ray-tracingut, mis lubab masinal luua elutruid valguslahendusi. Küll aga ei ole teada, kuidas sellega hakkama saadakse ja on spekuleeritud, et PlayStation 5 puhul võidakse kasutada tarkvarapõhist kesisemat lahendust.

Kuid kartmiseks ei ole põhjust. PlayStationi süsteemiarhitekt Mark Cerny kinnitab, et ray-tracingut ei saavutada tarkvaraga, vaid konsooli sisse ehitatud riistvara toel. Mängijale peaks see kaasa tooma stabiilselt kõrgekvaliteedilised valguslahendused.

SSD-ketas jätab mänguarendajatele rohkem vabadust

Järgmise generatsiooni konsoolid panevad suurt rõhku laadimiskiirusele. PlayStation 5 puhul saavutatakse see SSD kõvakettaga, mis peaks võimaldama ka suuremaid mängumaailmu laadida peaaegu hetkega.

Hetkel kasutatavatelt kõvaketastelt võtab konsoolil vajaliku info otsimine sageli aega ja seega paljundavad arendajad mitmeid objekte (lambiposte, suvalisi jalakäijaid), mida on vaja mängijale pidevalt ja suures koguses näidata. See röövib arendajatelt aga väärtuslikku mälumahtu.

SSD kettaga ei ole see paljundamine vajalik. Arendajate käsutusse jääb rohkem mälu, mida saab kasutada mängudesse enamate asjade lisamiseks. Ajalukku võivad kaduda ajad, mil mängijaid aeglustati kunstlikult suletud uste või muude laadimiseks vajalike barjääridega. Järgmine konsoolipõlvkond võib kaasa tuua tõeliselt avatud maailmad.

Kasutajaliides annab mängude kohta rohkem kasulikku infot

PlayStation 4 peal “Call of Duty’t” mängides pead enne mõne mitmikmängu matšiga liitumiseks mängu käima panema ja sealt vastavasse menüüsse liikuma. Sama olukord on ka üksikmängudega: kui tahad näha, milliseid missioone saad “The Last of Usis” mängida, pead kõigepealt mängu käivitama.

PlayStation 5 toob varasemalt mängude sisse peidetud info konsooli avamenüüsse. Enam ei ei tarvis mänge tööle panna, et näha kui mitu mängijat on millises serveris. Kasutajaliides kuvab seda infot mängu käivitamata ning avamenüüst on võimalik valida ka endale sobivad serverid-missioonid ja kohe soovitavat sisu mängima hakata.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.