Uudis

“Alo” võib järgmisel aastal jätkuda teles, kinos, või üldse mitte

"Alo" võtetele saad minna juba nädalavahetusel.Foto: Kanal 2 Facebooki konto kuvatõmmis

Oktoobris Kanal 2 saatevalikusse lisandunud komöödiaseriaal “Alo” on vaatajate seas jõudsalt populaarsust kogunud. Sellest olenemata ei ole sarja produtsent Karl Kermes veel kindel, mis “Alost” tuleval aastal saab.

Viimasel ajal on Kanal 2 hakanud hoogsalt oma programmi ümber korraldama – “Kuldvillak” võtab aja maja, “Nädalalõpp Kanal 2ga” kadus juba eetrist ja pärast viimast lühikest hooaega läheb sama teed ka “Naabriplika”.

Tundub, et “Alo” aga kirve alla minekut kartma ei pea. Kermese sõnul on Eesti Meedia “Alo” teise hooaja vastu huvi üles näidanud ja hetkel on küsimus pigem selles, kas ja kuidas soovivad sarja loojad sellega jätkata.

“Me ei tea veel, mis “Alost” edasi saab,” ütles Kermes Diktorile. “14. jaanuaril on meeskonnal loomekoosolek, kus me arutame tulevikku. Esimene hooaeg sai kirjutatud nii, et kõik lõppes õhus ja edasi saab juhtuda, mida iganes”.

“Kas see juhtub seriaalina või filmina kinos, seda me veel ei tea,” lisab Kermes.

Seriaalis “Alo” mängib nimiosalist koomik Tõnis Niinemets.Foto: Kanal 2 Facebooki konto kuvatõmmis

Ei ole üllatav, et “Alo” tegijad peavad plaani seriaal kinolinale ümber tõsta. Sarja vaatajanumbrid olid esimese hooaja vältel läbivalt kõrged ning novembris oli “Alo” Kantar Emori andmeil Kanal 2 programmis vaadatavuselt kaheksas saade.

Olenemata “Alo” edust Kanal 2 programmis annab Kermes mõista, et sarja tuleviku üle otsustavad siiski selle loojad. “Kanal 2 on huvitatud teisest hooajast ja nendega läbirääkimised on kindlasti teema, juhul kui meie otsustame, et teeme teise hooaja,” sõnab Kermes. “Võib juhtuda, et otsustame 14. jaanuaril, et edasi ei saagi midagi ja lõpetame ära”.

“Alo” keskmes on Tõnis Niinemetsa mängitud automüügimees ning Kermese sõnul saavutati siin Škodaga vaat et ideaalne koostöö. “Palju on kiidetud “Alo” turundusliku poolt, sest tegime  sarja Škoda keskkonnas, aga ei lähtunud product placementi tavareegiltest, ehk ei näidanud näiteks logosid. See oli imeline – nii tavaliselt teha ei lasta, aga Škoda lasi”.

Kermese sõnul on sarnase orgaanilisuse jätkumine ka tulevikus oluline ja võib saada “Alo” saatusele määravaks. “Tekibki küsimus, et kas mujale minnes saaks koostöö ka nii jätkuda. Ja veel, kas see oleks loogiline. Kas on loogiline, et Alo töötab äkki mingis muus ettevõttes?”

Kindel on aga see, et “Alo” tootmist soovitakse jätkata samade inimestega. “On kindel, et tahame tulevikus jätkata samade näitlejate ja meeskonnaga,” räägib Kermes. “See sünergia, mis tekkis, on väga hea. Olen näitlejatelt kuulnud, et nende jaoks on “Alo” olnud parim võtteperiood eesti telemaastikul.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.