Uudis

Amazon avalikustas “Sõrmuste isanda” telesarja võttepaigad

Sarja esimese hooaja võtted on lõppenud, ent sarja nägemiseks peab veel sügiseni ootamaFoto: Amazon Studios

Järgmisel aastal jõuab Amazon Prime’i kasutajateni “Sõrmuste isanda” (“Lord of The Rings”) telesari. Sarja teise hooaja võtetega kolitakse Uus-Meremaalt Ühendkuningriiki ning äsja avaldati ka infot sealsete võttepaikade kohta.

Suur osa järgmisel aastal hoo sisse saavatest võtetest toimub filmistuudios Bray Film Studios, mis asub Maidenheadis ning kus on filmitud ka sellised tuntud ekraniseeringud nagu “Mamma Mia” ja “Rocketman”. Filmistuudiole kuulub 17 000 ruutmeetri suurune ala, kirjutab Variety.

Lisaks filmitakse ka Bovingdoni lennuväljal, kus filmimeeskonna kasutada on 243 000-ruutmeetrine maa-ala. Samal lennuväljal on filmitud ka näiteks “Kiirete ja vihaste” kuuendat osa.

Kuna aga sarja osas ollakse seni üsna salapärane oldud, siis tõenäoliselt pole ka võttepaikade nimekiri veel täielik ning lähiajal võib lokatsioonide kohta rohkem teada saada.

Ka sarja sisust pole veel kuigi palju räägitud. Teada on vaid, et J. D. Payne’i ja Patrick McKay loodud sarja tegevus toimub tuhandeid aastaid enne “Sõrmuste isanda” sündmustikku, kuid isegi sarja pealkirja pole veel avaldatud. Näitlejatest teevad kaasa näiteks Sir Lenny Henry, Morfydd Clark, Peter Mullan, Joseph Mawle ja Robert Aramayo.

Kuigi sarja esimese hooaja võtted lõppesid juba augustis, peab sarja nägemiseks ootama järgmise aasta septembrini. Amazoni teatel ei linastu kogu hooaeg korraga, vaid iga nädal lisandub voogedastusplatvormile üks osa. Sarja esimene hooaeg läks maksma ligi 450 miljonit dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.