Uudis

Amazon ostis hiigelsumma eest James Bondi ning teisi tuntud filme ja sarju omava filmistuudio

James Bond sai endale uue kodu.Foto: Amazon/MGM

Agent 007 uus ülemus on Jeff Bezos. Amazon ostis 8,45 miljardi dollari eest filmistuudio MGM, millele kuuluvad muuseas ka Bondi-filmide õigused, kirjutab The Verge.

Tehingu kõige väärtuslikum osa ongi üliedukas “James Bond”, kuid lisaks sellele kuuluvad nüüd Amazonile veel näiteks teleseriaalid “The Handmaids Tale” ja “Vikings” ning populaarsed tõsielusaated “The Voice” ja “Shark Tank”.

Striimimisteenuse Amazon Prime Video sisu muutub tehingu tagajärjel tõenäoliselt oluliselt mitmekesisemaks, kuna Amazoni sisuvalik täienes enam kui 4000 filmi ja 17 000 tunni telesisu võrra.

Prime Video asepresidendi Mike Hopkinsi sõnul seisneb tehingu suurim väärtus Amazoni jaoks tuntud frantsiisides, mida plaanitakse koos MGM-i meeskonnaga hakata edasi arendama. Hopkins leiab, et MGM-i omastamine pakub Amazonile mitmeid uusi viise unikaalsete lugude jutustamiseks.

Amazon Prime Videol on hetkel 200 miljonit kasutajat ning tänase hiigeltehinguga loodetakse kahtlemata seda numbrit paisutada. Konkurents on aga tihe: Netflix on jätkuvalt populaarsem ning Disney Plusi kasutajate hulk on kiiresti kasvanud 100 miljonini.

Järgmine Bondi-film peaks kinodesse jõudma oktoobris. Tänaste arengute valguses on tõenäoline, et uusim “James Bond” jõuab kinolevisse saabumisega enam-vähem samal ajal ka Amazon Prime Videosse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.