Uudis

Amazoni videoteenus: Mida näidatakse ja palju maksab?

Täna alustab Amazon Prime Video vahendusel endiste “Top Geari” tegijate uue autosaate “The Grand Tour” kolmas hooaeg. Sel puhul vaatame uuesti üle, mida Amazoni videoteenus endast kujutab.

Videokeskkonda saab külastada veebiaadressil primevideo.com. Prime Video kasutamine maksab praegu esimese kuue kuu jooksul vaid 2,99 eurot kuu kohta, seejärel tõuseb hind 6 euroni kuus. Amazoni videoteenus tuleb kaasa ka Elisa Elamuse paketiga.

Mida pakutakse?

Filmi ja sarjavalik on teenuses suur. Üks populaarsemaid sarju, mida läbi Prime Video ilmselt vaadelda saab on “Top Geari” järeltulija “The Grand Tour”. Vaadatavad on kõik seni ilmunud episoodid.

Sarjavalikus on Prime Videos veel näiteks Amazoni enda produtseeritud sarjad “The Man In The High Castle”, “Mozart in the Jungle”, “Transparent”, “Hand Of God” ja teised. Lisaks on sarjadest vaadatavad “Startup” (mängib Martin Freeman), “Seinfeld”, “The Night Shift” jt, ka mõned Eestis vähem tuntud laste- ja animesarjad.

Filmidest saab vaadata selliseid hitte nagu “Jurassic Park” (1993), “Scarface”, “The Mummy”, “Red Dragon”, “The Green Mile”, “About a Boy” jne. Kiire ülevaatuse põhjal võib öelda, et filmivalik on Prime Videos oluliselt suurem kui sarjavalik.

Saadaval veebis ja äppidena

Ehkki teenus on esialgu saadaval inglise keelsena, on mitmetele sarjadele lisatud prantsuse, itaalia, portugali või hispaaniakeelsed subtiitrid ja dubleering. Eestikeelse dubleerimise või subtiitritega vaatamist kahjuks pole.

Peale veebilehekülje saab Prime Video teenust vaadata iPhone/iPadi äpistAndroidi äpist ja Amazoni tahvlitele ja telefonidele mõeldud eraldi äpist.

Filmide ja sarjade videokvaliteeti reguleerib teenus automaatselt, kuigi väidetavalt on sarjad saadaval lausa neljas kvaliteeditasemes: SD, HD, UHD (ehk 4K) ja HDR. Kogu kataloog on vaadatav SD kvaliteedis ja “peaaegu kogu” HD-s.

4K pilti saab nautida ainult Prime Video rakendusest, mis töötab Samsung UHD telerites (2015 aasta või hilisemad mudelid) või LG UHD telerites (2015 aasta või hilisemad mudelid). Teleritel peab olema internetiühendus vähemalt 15 Mbit/s allalaadimise kiirusega. Nende telerite kaudu näeb Prime Videos teenuses eraldi alajaotust “Ultra HD”, aga eriti palju sisu seal Amazoni teatel veel pole. Sama kehtib HDR toega sisu kohta, mida saab vaadata Samsungi SUHD ja LG OLED ning Super UHD teleritega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.