Uudis

Amet: koroonapassi kasutamisest hoiduval külastajal ei ole õigust piletiraha tagasi saada

Kontsert.Foto: Monkey Business Images /Shutterstock

Esmaspäevast, 9. augustist kontsertidele ja etendustele kehtima hakkavatele senisest karmimate osalemispiirangute valguses annab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) teada, et kontsertide ja etenduste külastajad, kes oma nakkusohutuse tõendamata jätavad, üldjuhul oma piletiraha tagasi ei saa.

Amet märgib, et kui üritus toimub, aga osaleja ei soovi või suuda asjakohaselt nakkusohutust tõendada, ei ole tal üldjuhul õigust raha tagasi saada. Korraldaja võib omal soovil külastajatele testimise mõistlikel tingimustel korraldada.

Vaktsineerimine on parim viis enda kaitsmiseks

TTJA poole on pöördutud küsimustega, kas ja kellel on uute, rangemate koroonapiirangute tõttu õigus piletiraha tagasi saada. Samuti on teada, et paljudes riikides on juba mõnda aega ürituste ja restoranide külastuseks tulnud esitada nii-öelda koroonapass. 

“Nii ürituse korraldajad kui ka tarbijad peavad seega arvestama, et asjaolude muutumisel ei pruugi saada üritust plaanitud moel läbi viia või et sellega kaasnevad lisakohustused,” tõdes TTJA peadirektor Kaur Kajak.

Peadirektori sõnul peab igaüks omalt poolt tegema mõistlikult võimaliku, et nakkuse levikut piirata, ega saa eeldada, et nakkuse suuremal levikul võib üritusel oma ohutust tõendamata osaleda

Esmaspäevast, 9. augustist kehtima hakkavate reeglite järgi peab ürituse korraldaja kontrollima kõigi osalejate nakkusohutust, kui osalejaid on siseruumis üle 50, välitingimustes üle 100. Üritusi üle 6000 osalejaga siseruumis ja üle 12 000 osalejaga välitingimustes ei või üldse korraldada. 

“Parim viis kaitsta end ja teisi ning tagada ürituste toimumine, on vaktsineerida,” lisas Kajak.

Osaleja peab ise tõendama enda nakkusohutust, esitades tõendi vaktsineerimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta. Kui korraldaja leiab, et tõendite kontrollimine on liiga keerukas või kulukas ja otsustab seetõttu ürituse ära jätta, peab ta pileti ostnutele raha tagasi maksma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.