Anna Hintsi “Savvusanna sõsarad” on kodumaise kinoedetabeli uus liider 

Režissöör Anna Hints on palju positiivset tagasisidet saanud: "Iga kord pärast filmi lõppu on paljud vaatajad minuga rääkima tulnud, oma muljeid jaganud või lihtsalt kallistanud."Foto: tootja

Anna Hintsi film “Savvusanna sõsarad” tõi avanädalavahetusel kinodesse 4573 külastajat, asetudes sellega Eesti dokumentaalfilmide arvestuses kõigi aegade kolmandale kohale.

Filmilevitaja Katre Valgma sõnul ületab “Savvusanna sõsarate” avanädalavahetuse tulemus väga eduka loodusdokumentaalfilmi “Tuulte tahutud maa” vaatajate arvu. “Savvusanna sõsarad” jõudis kolmandale positsioonile Ott Tänaku ja Fred Jüssi portreefilmide järel. 

“On rõõm tõdeda, et publik on filmi juba esimestest seanssidest alates omaks võtnud – paljud seansid olid juba ette välja müüdud, mistõttu usume, et film püsib tipus pikemat aega,” ütles Valgma.

“Savvusanna sõsarad” on kaasaegne ja intiimne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku (“savvusannakombõ”), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. 

Tegu on esimese Eesti dokumentaalfilmiga, mis esilinastus mainekal Sundance’i filmifestivali maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammis ning pälvis ka parima režissööri auhinna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.