Uudis

Apollo vaidlustab tarbijakaitseameti otsuse, mis kohustab neid täitma 0 euroga ostetud videomängude tellimuse

Apollo ei ole tarbijakaitseameti otsusega rahul.Foto: kuvatõmmis

Eile võttis Tarbijavaidluste komisjon vastu otsuse, mille kohaselt on Apollo kohustatud kliendile edastama 0 euroga ostetud kaks PlayStation 4 mängu. Apollo otsusega ei nõustu ja kavatseb selle edasi kaevata.

“Apollo Kauplused ei nõustu Tarbijavaidluste komisjoni otsusega ja vaidlustame otsuse kohtus,” selgitab Apollo tegevjuht Eha Pank. “Ühtlasi juhime tähelepanu sellele, et Tarbijavaidluste komisjoni otsus ei olnud ühehäälne. Komisjoni kolmest liikmest üks jäi eriarvamusele, põhjendades oma seisukohta tarbijavaidlusele nii:”

Kaupleja on osundanud, et hindade kuvamisel leidis aset tehniline rike ja tooted kuvati ekslikult vale hinnaga. Lisatud materjalidest nähtub, et tavapäraselt oleks nende kahe digimängu hind kokku ca 140 eurot, soodushind ca 100 eurot.

Ükski mõistlik klient ei saa eeldada, et kauplus ka tegelikult soovis talle müüa vastavat kaupa hinnaga 0 eurot. Tellimuste tühistamine e-kaupluse Kasutustingimuste punkti 7.3. alusel on lubatav. Ei nõustu, et Kasutustingimuse punkt 7.3 on tühiseks tüüptingimuseks VÕS § 42 lg 3 punkti 13 tähenduses.

Kaupleja on sidunud lepingust taganemise antud juhul ekslikult vale hinna kuvamisega tehnilisel põhjusel, mitte reserveerinud piiramatu õiguse tehingust taganemiseks. Arvan, et tarbija nõue lepingu täitmiseks ei kuulu rahuldamisele.

Eelmise aasta lõpus pani Apollo ekslikult 0-eurose hinnaga e-poodi müüki mitu videomängu, kuid loobus tellimuste täitmisest, viidates poe kasutustingimuste punktile 7.3. Kõnealune punkt väidab, et “Apollol on õigus tellimuse aktsepteerimisest loobuda või tellimuse täitmisest loobuda, näiteks kuid mitte ainult, juhul kui hinnakirjas on avaldatud ekslikult vale hind.”

Tarbijavaidluste komisjon leidis aga, et poel ei ole õigust lepingust taganeda ning 0 euroga ostetud videomängud peab kliendile üle andma.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.