Uudis

Apple teenib mängude müügilt rohkem, kui enamik spetsialiseerunud mängufirmasid

Apple teenib mängude pealt suuri summasidFoto: Gamerant

Hoolimata sellest, et Apple ise mänge ei loo, teenis firma 2019. aastal mängude müügi pealt rohkem, kui Sony, Xbox, Activision Blizzard ja Nintendo kokku, kirjutab Wall Street Journal.

Nende poolt tehtud analüüsist selgub, et Apple teenis mängudega seotud müügi pealt 2019. aastal 8,5 miljardit dollarit kasu. Ettevõte saab iga App Store’ist ostetud mängu ja mängusisese ostu pealt 30% kasust. Sealt tuleb ka ettevõtte tohutu kasum mängude müügil.

Gameranti sõnul tuli hiljutisest Apple aruandest välja, et mängurid kulutasid App Store’is 2020. aastal 45 miljardit dollarit, millest 30% ehk 13,5 miljardit dollarit läks Apple tasku.

IGN kirjutas, et rohkem kui 64% ostudest on tehtud 1% kulutajate poolt. Keskmiselt kulutas see 1% klientidest aastas 2694 dollarit mängude peale. Selliseid kliente nimetatakse portaali sõnul “vaaladeks”, kes on tihti tasuta mängudes olevate rohkete mikrotehingute sihtmärgiks.

2020. aastal teenitud 45 miljardist dollarist tuli 26% Ameerika Ühendriikidest ning 31% Hiinast, lisas IGN. Portaali sõnul võib Hiinast tulnud ostude osakaal sellest aastast väheneda, kuna Hiina valitsus kehtestas noortele mängimise piirangud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.