Uudis

Apple’i süsteemiuuendus võtab Maci arvutitelt paljude vanemate mängude toe

Apple'i uuendatud operatsioonisüsteem peaks kohale jõudma septembrikuu jooksul.Foto: Apple

Septembri lõpus peaks ilmuma Maci uus operatsioonisüsteemi versioon Catalina, mis ei toeta enam 32-bitiseid rakendusi. See tähendab, et Macil ei saa enam mängida mitmeid vanemaid mänge.

Vanemate mängude all ei peeta siin silmas 1990-ndate esimeses pooles ilmunud retroklassikuid, vaid alles mõne aasta eest ilmunud teoseid. Näiteks ei toeta Catalina neid Unity mängumootoriga tehtud mänge, mis ilmusid enne Unity 5.5 uuendust. See uuendus ilmus aga alles 2016. aastal ning Unity on üks maailma populaarsemaid mängumootoreid.

Mõistagi on stuudiotel võimalik mänge uuendada, et need ka Catalinaga läbi saaksid. See ei pruugi aga alati võimalik olla: mängu loonud stuudio ei pruugi enam eksisteerida, puuduvad vajalikud ressursid või on olulised failid aastate jooksul kaduma läinud.

Catalina hüpe 32 biti juurest 64-bitini ei mõjuta ainult mänge, vaid ka teisi rakendusi. Näiteks üks programm, mille funktsionaalsust operatsioonisüsteemi uuendus mõjutab, on populaarne Adobe Lightroom.

Veebisait MacRumors on kokku pannud kasuliku juhendi, mis aitab tuvastada neid rakendusi, mille funktsionaalsust Catalina saabumine pärssima hakkab.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.