Uudis

Apteeker Melchiorist tehakse kolm filmi, esimese võtted algavad kohe

Indrek Hargla seitsmest raamatust koosnevat Apteeker Melchiori keskaegsete krimipõnevusromaanide sarja saadab juba aastaid müügiedu ning nüüd toodetakse kolme esimese raamatu põhjal mängufilmide triloogia. 13. juulil algavad režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel filmivõtted, mis kestavad kuni aasta lõpuni.

“Apteeker Melchior” jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Teise filmi võtted algavad septembris ja kolmanda filmi võtted novembris 2020. Teine ja kolmas mängufilm linastuvad 2022. aastal. Triloogia tootmiseelarveks on 6 miljonit eurot.

13. juulil võetakse üles esimesed stseenid triloogia esimesest mängufilmist „Apteeker Melchior“, mis põhineb Indrek Hargla romaanil “Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus” ning Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme kirjutatud originaalstsenaariumil.

Filmis astuvad tuntud näitlejate kõrval üles mitmed režissöör Elmo Nüganeni õpilased Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolist. Apteeker Melchiori rolli täidab Märten Metsaviir, teised peaosatäitjad on Alo Kõrve ja Maarja Johanna Mägi.

Triloogia jutustab kolm lugu Tallinna apteeker Melchiorist, kelle ülesandeks on paljastada kohutava mõrvalaine taga peituv saladus. Avafilmis tuleb apteeker Melchioril lahendada äsja linna saabunud kuulsa ordurüütli mõrvalugu. Peategelane avastab, et ohver jahtis saladuslikku Tallinna vangi, kelle jäljed viivad kohalikku dominiiklaste kloostrisse. Kui seejärel mõrvatakse kolm kloostriga seotud inimest, hakkab hargnema vapustav müsteerium.

Triloogia teise filmi “Apteeker Melchior. Viirastus” stsenaariumi kirjutamisel on aluseks võetud romaan “Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus”. Kolmanda filmi “Apteeker Melchior. Timuka tütar” stsenaarium sai ainest Hargla romaanist “Apteeker Melchior ja timuka tütar”.

Indrek Hargla sõnul on 2021. ja 2022. aastal kinodesse jõudvates filmides omajagu lahknevusi raamatutest. “Stsenaariumites on küll tuttavad tegelaskujud ja tegevus toimub keskaegses Tallinnas, kuid filmid pakuvad uusi tegevuskäike, mis raamatuid lugenud vaatajat kindlasti üllatab.”

Filmi üks produtsentidest Armin Karu lausus, et filmitootjad tahavad saavutada keskaegsele Tallinnale omast olustikku, mille tarvis ehitatakse võttepaigad Tallinnasse, Narva, Purtsesse, Lääne-Virumaale, Saaremaale ja Lätti. Filmi tegevuspaigaks on küll keskaegne Tallinn, kuid näiteks Toompea sündmused filmitakse hoopis Narva linnuses.

“Minu jaoks on see väga huvitav projekt, sest keskaeg oli Tallinna ajaloos põnev ja rikkalik periood ning Apteeker Melchiori raamatusari oma keskaegse tegevuspaigaga on osutunud ülipopulaarseks mitte ainult Eestis, vaid ka teistesse keeltesse tõlgituna. Kuna filmi meeskonnas on professionaalsed filmitootjad, kelle portfoolios on mitu väga edukat filmi, siis usun, et ka Apteeker Melchiori filme saadab edu nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt,” sõnas Karu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.