Uudis

Asi ametlik: Eurovisiooni võitja ei tarvitanud finaali ajal uimasteid

Måneskini solist Damiano David.Foto: Vyacheslav Prokofyev/TASS/Scanpix

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) kinnitab, et Eurovisiooni võitnud bändi Måneskin laulja Damiano David andis negatiivse narkotesti ning süüdistused finaali ajal green roomis uimastite tarvitamisest on alusetud.

22. mail toimunud Eurovisiooni suurfinaali ajal nägid televaatajad Itaalia lauljat Damiano Davidi kahtlaselt laua kohale kummardumas. Hakkasid levima kuuldused, et David tarvitas otse-eetris kokaiini.

David lükkas finaalijärgsel pressikonverentsil kuuldused uimastite kasutamisest ümber. Väidetavalt oli üks tema bändikaaslastest ära lõhkunud klaasi ning David tegeles kildude koristamisega. Ta andis ka teada, et on valmis Itaaliasse naastes andma narkotesti, et oma nimi puhtaks pesta.

Rooma jõudes andis David tõepoolest narkotesti, mis osutus negatiivseks. EBU avaldas kahetsust, et alusetud kahtlused on rikkunud Måneskini mainet ja Eurovisiooni positiivset kuvandit. Probleem loetakse nüüd lahendatuks ja rohkem EBU sellega tegeleda ei plaani.

Måneskini Eurovisiooni võitnud lugu on juba tõlgitud ka eesti keelde. Kuula siit, kuidas see kõlab. Eesti teekond tänavusel Eurovisioonil piirdus poolfinaaliga, kuid Uku Suvistele elas telerite ees kaasa tohutu hulk inimesi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.