Uudis

Austraalia osaleb koroona tõttu Eurovisioonil video vahendusel

Montaigne Eurovisioonile ei lenda.Foto: eurovisionworld

Austraaliat Eurovisiooni lauluvõistlusel esindav artist Montaigne maikuus Rotterdami ei lenda, vaid esindab oma riiki ettesalvestatud video vahendusel.

Austraalia delegatsiooni juhi Josh Martini sõnul on otsus tingitud koroonapandeemiast, mis teeb Hollandisse reisimise ja sealt uuest Austraaliasse tagasi saamise keerukaks. Seetõttu Austraalia tänavu delegatsiooni Eurovisioonile kohale ei saada.

Videosalvestuse vahendusel esinemise võimalusega on Eurovisiooni korraldajad pandeemia tõttu juba varasemalt arvestanud. Kõik võistlusel osalevad riigid on salvestanud live-etteasted, mis reisimisraskuste või koroonasse nakatumise korral käiku lastakse.

Juba eelmisel aastal Austraaliat esindama pidanud Montaigne on enda sõnul kurb, et ei saa esineda suurel laval, kuid tal on siiski hea meel, et lauluvõistlus uuesti ära ei jää.

Hiljuti selgitas Tomi Rahula Diktorile, milline elu ootab koroonaaja Eurovisioonil Rotterdamis ees Eesti delegatsiooni.

Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail, Eestit esindav Uku Suviste astub üles teises poolfinaalis. Suurfinaal leiab aset 22. mail. Kõikide tänavuste eurolugudega saad tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.