Uudis

Bruce Willis naaseb süvavõltsingu abil ekraanidele

Bruce Willis tegi karjääri jooksul kaasa mitmetes hittfilmidesFoto: Scanpix/AP/Charles Sykes

Hiljuti näitlejakarjääri kõnehalvatuse tõttu lõpetanud Bruce Willis on esimene Hollywoodi näitleja, kes on müünud õigused luua süvavõltsingu kaudu enda n-ö digitaalne kaksik.

See tähendab, et Willis saab edaspidi olla filmides, kus ta tegelikult ise kaasa ei tee, kirjutab Telegraph.

Süvavõltsing ehk deepfake on võltsvideote ja -helide tehnoloogia, mis võimaldab vahetada filmitud videos ära mõne inimese näo ja hääle, pannes inimesi tegema ja ütlema asju, mida nad tegelikult teinud ega öelnud pole.

Tänu süvavõltsingule saab Willist näha näiteks uues telefonireklaamis, mille võtetel ta ise kohal ei viibinud. Lihtsalt öeldes kleebiti Willise nägu lihtsalt teise näitleja näo asemele, ent tegelikult on protsess muidugi palju keerulisem – süvavõltsingu tegemine nõuab suurt programmeerimisoskust ja sadu tunde tööd.

“See on kui mini-film mulle omaseks saanud märulikomöödia žanris ja hea võimalus ajas tagasi minna. Tänapäeva tehnoloogia abil oli mul võimalus suhelda ja filmimisest osa võtta vaatamata sellele, et viibisin teisel mandril. See oli uus ja põnev kogemus,” sõnas Willis pressiteates.

Willise perekond teatas märtsis sotsiaalmeedias, et Willis on otsustanud oma näitleja karjääri lõpetada.

“Tahame perekonna nimel jagada Bruce’i suurepärastele fännidele, et meie armastatud Bruce’il on mõnda aega olnud terviseprobleeme ning hiljuti diagnoositi tal afaasia, mis mõjutab tema kõnevõimet,” kirjutas perekond toona Instagramis.

“Seetõttu otsustas Bruce pärast pikka kaalumist astuda eemale karjäärist, mis talle nii palju tähendas,” lisati postituses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.