“Command & Conqueri” mobiilimäng on veelgi halvem kui me arvasime

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Command & Conquer on mobiilis üks-ühe vastu kivi-paber-käärid mäng.

Suvel välja kuulutatud ja mängurite pahameeletormi alla sattunud “Command & Conqueri” mobiilimäng “Rivals PvP” on nüüd väljas. Me proovisime seda ja peame tunnistama, et see on veelgi halvem kui me arvasime.

“Command & Conquer: Rivals PvP” on Androidile ja iOSile, kus mängijatel tuleb ühel ekraanil üksteise vastu võidelda. Mõlemal mängijal on baas ja võitlus käib kolme punkti pärast kaardil.

Kes kontrollib punkte, selle käsutuses on kaardi keskel olev rakett, mis teatud aja jooksul tulistatakse selle baasi suunas, kes ei kontrolli neid eelnimetatud punkte.

Klassikaga seos puudub

Sel mängul on väga vähe pistmist klassikalise “Command & Conqueri” reaalajastrateegiaga, olemas on üksnes visuaalsed sarnasused ja Harvester, mis korjab valuutat, mille eest saad endale jooksvalt uusi üksuseid osta.

Kõige suurem üllatus on selle juures, et lühikesed, kuni kahe minuti pikkused matšid päris inimeste vastu on tegelikult päris põnevad ja adrenaliinirohked. See põhimehaanika on tegelikult oluliselt parem kui ma arvasin ning põhineb kivi-paber-käärid loogikal.

Kes kontrollib lahinguvälja, see võidab ka mängu.

Ühed üksused on paremad ühtede vastu, teised teiste vastu. Raketisõdalased on head masinate vastu, aga nõrgad automaatidega sõdurite vastu. Tank on tugev teise tanki vastu, aga nõrk rakettide vastu ja nii edasi.

Taktikat on siin küll. Positiivne üllatus. Kõik on ülimalt kiire ja palju otsuseid tuleb teha loetud sekundite jooksul ning äge tunne on viimasel sekundil vastaselt rakett näppude vahelt ära varastada ning tema baasi suunas saata.

Puuteekraanil mängimine pole ka probleem, sest eksimisruumi sõrmede all on vähe.

Miks siis see nii halb on?

Nüüd jõuame teise poole juurde, mis on selle mängu juures olulisem kui see mängitavus ise.

Tegemist on otsekohese pay-to-win mänguga, kus sa saad ennast väga lihtsalt teistest tugevamaks osta. Enda üksuseid saad mängusisese valuutaga tugevamaks osta ja sa teenid seda ka mängus sees, kuid virtuaalvaluutat on võimalik ka reaalse raha eest juurde osta.

Osta ennast lihtsalt teistest paremaks!

See teeb sellise üks-ühe vastu mängu täiesti mõttetuks ja kui alguses suutsin vastaseid lihtsalt võita, siis peagi tulid vastu niivõrd tugevaks ostetud tüübid, et nende vastu mängida polnud mingit mõtet. Nende samad üksused mis minulgi olid lihtsalt tugevamad.

Ja siis on veel siin sees kastid, mis tulevad teatud aja jooksul sinuni ja sa saad seda aega lihtsalt mingite teemantite eest kiirendada.

Üksuseid saad ka mängus võidetud raha eest täiendada, aga pärisrahaga läheb see kiiremini.

See kõik teeb tegelikult kurvaks, sest mängu enda põhimehaanika pole üldse paha, hoolimata sellest, et sel on klassikalise “Command & Conqueriga” vähe seost. See teebki selle mängu veelgi halvemaks kui ma arvasin, sest ma lootsin, et see on lihtsalt halb.

Tegu on raisatud võimalusega, kus raha eest oleks võinud pakkuda kosmeetilisi täiendusi enda tegelastele ja mitte luua olukord, kus saab ennast tuimalt teistest paremaks osta.

Seega: ära mängi seda, mina seda enam ei tee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.