Uudis

Coopi kauplustes peagi enam Eesti muusikat ei kuule, kuna selle eest ei soovita maksta

Coopis peagi enam Eesti muusikat ei kuule.Foto: Coop Eesti Facebooki konto kuvatõmmis

Coop Eesti teatas Eesti Autorite Ühingule (EAÜ), et alates märtsist ei esitata nende kauplustes enam EAÜ esindatud muusikateoseid. See tähendab, et Coopi poodides ei kuule enam Eesti muusikaid ega neid välismaiseid artiste, kes on EAÜ või teiste riiklike ühingute liikmed.

Tulevikus Coopi kauplustes kõlav taustamuusika on loodud välisautorite poolt, kes ei kuulu ühtegi ühingusse. Coopile hakkab teenust osutama rahvusvaheline firma, mis pakub muusikat EAÜ-st madalamate autoritasudega.

EAÜ kodulehel selgitatakse, et neil ei ole võimalik mainitud rahvusvahelise ettevõttega konkureerida ja Eesti muusikat odava hinnaga pakkuda.

“Kahju, et COOP Eesti, mis kuulub 100% Eesti tarbijatele endile, ei saa aru, et ka Eestimaa erinevates piirkondades elavad muusikaautorid vajavad oma eluks vahendeid ja et nende muusika põhiline turg on siinsamas Eestis,” väidetakse EAÜ kodulehel avaldatud teates.

Vokaalmuusika asemel instrumentaalpalad

Coopi kommunikatsioonijuhi Martin Miido sõnul otsustati eestikeelsest vokaalmuusikast loobuda praktilistel kaalutlustel.

“Sõnaliste klippide paremaks esiletõstmiseks otsustasime loobuda vokaalmuusikast ja valida edaspidi siseraadiosse instrumentaalmuusika,” selgitab Miido.

“Kõige laiema valiku meile sobivat ja pidevalt uuenevat instrumentaalmuusikat leidsime Epidemic Sound’i muusikavalikust, mille esitamisõiguste eest samuti nende autoritele tasutakse.”

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.