Uudis

Creative Mobile’i juht Vladimir Funtikov: me saame nüüd värvata inimesi, kes enne polnud turul

Creative Mobile'i tegevjuht Vladimir Funtikov.YouTube

Kohaliku edukaima mängustuudio Creative Mobile’i juht Vladimir Funtikov on Eesti mängutööstuse väikeses tiigis kõige suurem kala, ta ise üldse ei eita seda. “Puhata ja mängida” podcast’is rääkis ta lähemalt sellest, mis neid ees ootab, kuidas nad praegu inimesi tööle juurde värbavad ning kuidas kriis üldse ühte mängustuudiot mõjutab.

Funktikovi sõnul on käimasolevad kriisid neid mõjutanud küll. “Otsene mõju on küll nõrk, töö kodust oli meie jaoks normaalne praktika, enne kui sellest sai mainstream.”

Samas tekitas kriis kohe ka uusi võimalusi. “Me saame nüüd värvata inimesi, kes enne polnud turul.” Ta toob näiteks inimesi Valgevenest, keda ei saanud kontorisse tööle tuua, aga nüüd kodukontorist saab neid värvata.

Palgad Eesti IT-sektori tasemel

Tarbimise kohalt on näha, et see on väikseks languses, aga kas see on ajutine või on tegu pikema majanduslangusega, seda on veel vara öelda. Creative Mobile’i mängud on tasuta ja äpisisesed maksed on paar dollarit, aga suurem majanduslangus võib seda muuta. “Jälgime olukorda väga ettevaatlikult.”

Creative Mobile’i palkadest rääkides usub Funtikov, et need on võrreldavad Eesti IT-sektoriga. “Minu isiklik eesmärk on, et meil oleksid Eesti kõige kõrgemad palgad ja nii tore tiim ja nii võimsad majanduslikud näitajad, et me saaksime neile maksta nii palju, kui neil on vaja või kui palju nad tahavad.”

Hinnanguliselt on ligi 100 töötajaga Creative Mobile’i keskmine brutopalk umbes 2700 eurot. Eestis on firmal töötajaid üle 60, aga lisaks on veel kontor Peterburis ja inimesi töötab veel mitmest kohast üle maailma, näiteks Valgevenest ja Saksamaalt.

Töötaja peab olema valmis vastutama

Funtikovi sõnul värbavad nad ka täna juurde uusi inimesi, aga ollakse väga valivad. “Just võtsime uue peakunstniku tööle eelmise nädala keskel. See (palkamine – toim.) ei ole ON-OFF protsess, binaarne. Värbame, ei värba. Me oleme väga selektiivsed praegu. Näiteks võrreldes varasema perioodiga kultuuriline sobivus mängib suurt rolli. Inimene peab olema aus, peab olema valmis vastutuse võtmiseks ja peab tahtma areneda.”

“Kui me hakkame kandidaadiga rääkima, siis me räägime neist väärtustest. Et sinu vastutusala on sinu probleem. Kui seal on hädaolukord, siis see on sinu probleem, sinu isiklik probleem. Eesti ja vene keeles pole selle jaoks hea sõna, aga inglise keeles on selleks ownership ja see on meie kultuuri tsentraalne osa.”

Kui Creative Mobile’ile on edu toonud eelkõige Androidi automängud nagu “Drag Racing” ja “Nitro Nation”, siis Funtikovil endal suurt sportautode kollektsiooni pole. “Mul on BMW M3 E92 kupee, kümme aastat vana. 400 hobujõudu, mulle väga meeldib. Ma ei ole see tüüp, kes ostab Lamborghinisid, see pole minu elu fookus. Ma olen autode fänn ja see emotsioon, mida mulle see annab, on piisavalt hea.”

Tervet tunnipikkust intervjuud saad kuulata siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.