Uudis

Diktatuuri karm reaalsus: Hiina keelab kõik mängud, mis kujutavad ajalugu ja poliitikat valesti

Hiina mängukeelud ulatuvad poliitikast hasartmängude ja vereni.Foto: Kotaku

Enne hiiglaslikule Hiina turule jõudmist peavad välismaised mängud läbi käima korraliku kadalipu. Äsja anti teada uutest piirangutest, mille hulka kuulub ka “ajaloo, poliitika ja seadusandluse korrektne kujutamine”.

Tegu on taotluslikult ebamäärase sõnastusega, mis lubab Hiina võimudel enda äranägemise järgi otsustada, mida lubada ja mida mitte. Selge on see, et mängud, mis kritiseerivad riigi poliitilist korda ja arusaama ajaloolistest sündmustest tõenäoliselt seal turule ei jõua.

Kuid piiranguid on veel. Näiteks ei tohi Hiinas ringlevates videomängudes kujutada surnukehasid ja verelompe. Lisaks mainitakse ka, et arendajad ei saa keelust mööda hiilida vere värvi muutmisega.

Muuhulgas kavatsetakse keelustada ka pokker ja mahjong, et võidelda netimängurluse vastu, ning põlu alla on pandud ka “haaremimängud”. Ma pole päris kindel, mida selle alla mõeldakse. Küllap midagi sellist.

Selle kõige asemel soovitakse, et mängude loojad paneksid suuremat rõhku Hiina sotsiaalsetele väärtustele ja traditsioonilisele kultuurile. Taaskord ei saa kindlalt öelda, mida see tähendab, kuid tõenäoliselt on ka siin jäädud definitsiooniga taotluslikult ebamääraseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.