Uudis

Eesti juurtega vene näitleja lendas koos võttetiimiga kosmosesse filmi tegema

Julia Peresild mängib uues filmis südamekirurgi, kes peab kosmoses kosmonaudi elu päästmaFoto: Scanpix/AFP/Russian Space Agency Roscosmos

Eesti juurtega vene näitleja Julia Peresild maandus võttetiimiga rahvusvahelises kosmosejaamas, kus alustatakse uue filmi “Väljakutse” (“Вызов”) võtetega.

Tiim startis teisipäeval Kasahstanist Soyuz MS-19 kosmoselaevaga ja maandus kosmosejaama Venemaale kuuluva osa peal kolm tundi hiljem, kirjutab BBC.

Teele asumisest tehti ka suur meediasündmus, mille raames olid kaamerad eelkõige suunatud Peresillale ja tema 12-aastasele tütrele Annale, kes toimuvat ohutust kaugusest jälgis. Vene kosmoseagentuuri Roskosmos soovib selle projektiga kosmose publikule lähemale tuua.

37-aastane Peresild kehastab filmis kirurgi, kes saadetakse kosmosesse kosmonauti päästma. Filmis teevad rolli ka kosmonaudid Oleg Novitski ja Pjotr Dubrov ning kosmosestseenide filmimiseks on võttegrupil aega 12 päeva. Seejärel tuleb Maale naasta.

Ka USA tiim, eesotsas näitleja Tom Cruisega on rääkinud kosmoses filmi tegemisest. Venelased jõudsid selles võidujooksus neist aga ette.

Peresild kirjutas enne lendu Instagramis, et tunneb kosmosesse mineku osas põnevust, ent on samas ka veidi mures, sest tegemist on siiski uue kogemusega. Samas tõdes ta, et võttetiim on toetav ja üheskoos saadakse raskustes üle.

Enne kosmosesse minekut läbis võttegrupp ka põhjaliku treeningu:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.