Uudis

Eesti keeles ilmus varalahkunud Avicii elulooraamat

Avicii 2013. aastalFoto: Scanpix/REUTERS/Lucy Nicholson

Kirjastus Tänapäev andis täna eesti keeles välja varalahkunud Rootsi DJ ja produtsendi Avicii elulooraamatu “Tim: Avicii elulugu”.

“Oma perele ning sõpradele oli ta Tim Bergling, pisut kinnine ja habras noormees, kuid maailm tundis teda Aviciina. Kõigest 28-aastasena surnud Avicii oli DJ ja elektroonilise muusika produtsent, oma valdkonna üks kõige tuntumaid ja populaarsemaid tegijaid,” kirjutatakse raamatu tutvustuses.

Raamat ei räägi Avicii hittide sünniloost, vaid avab valusaid ja problemaatilisi teemasid, mis panevad lugeja mõtlema.

“Tim oli andekas, aga omadega puntras noor inimene, keda vaevasid depressioon, teatud obsessiivkompulsiivsed mõtted ning ühest probleemist kasvas välja järgmine – kuigi paljud nägid neid oma silmadega, siis lõpuks ei suutnud neist keegi seda peatada,” jätkatakse kirjeldust.

Pärast mitmeid kordi EMO-sse sattumist lõpetas Bergling 2016. aasta suvel tuuritamise. Vaevalt kaks aastat hiljem võttis ta endalt elu. 

“Tim” on lähedaste loal ning heategevuslikul eesmärgil isikliku materjali põhjal lugu sellest, kui karmilt töötab muusikatööstus, milline on selle köögipool, kuidas ühest sõltuvusest saab teine, kui jõuetud võivad olla probleemide tunnistajad ning kelle soovitusi võiks kuulata vähem või rohkem.

Raamatu autor on mitmete preemiatega pärjatud ajakirjanik Måns Mosesson.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.