Uudis

Eesti kinod loodavad uksed avada oodatust mitu nädalat varem

Kinno saab, kuid mitte igal pool.Foto: Apollo

Eriolukorrast tingitud reeglite tõttu on Eestis lubatud kinodel uksed avada alates 1. juulist, kuid kuus kohalikku kino on esitanud valitsusele ettepaneku, mis lubaks neil tööd alustada juba 10. juunil.

ERR kirjutab, et kinode pöördumisele on alla kirjutanud Apollo, Forum Cinemas, Cinamon, Artis, kino Sõprus ja Elektriteater. Leitakse, et kinod võiks uuesti avada kolmes etapis.

10. juunil algava esimese etapi ajal oleks saalide maksimaalne täituvus 50% ja jälgitakse 2+2 reeglit. Saalis istutakse üle ühe tühja koha – kaks inimest istuvad kõrvuti, nende ja teiste külastajate vahele jääb üks tühi koht. See reegel ei kehti leibkondade puhul, kes lähevad kinno suurema seltskonnaga.

Pileteid müüakse ainult elektrooniliselt ning toit ja jook on kinosaali kaasa võtmiseks pakendatud ning selle saab kätte kontaktivabalt. Kinosaalidesse plaanitakse paigaldada ka desovahendeid ning saale lubatakse pärast igat seanssi puhastada.

Teise ja kolmanda etapi alguskuupäeva ettepanekus paika pandud ei ole. Need etapid näevad ette piirangute järkjärgulist kaotamist. Kinode ettepanekutega saad täies mahus tutvuda ERR-is.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.