Uudis

Eesti kõige edukam mobiilimängufirma teeb suurejoonelist VR-mängu, mis on praegu tasuta

See näeb välja väga paljulubav, eks?

Eesti läbi aegade kõige edukam videomängufirma Creative Mobile teeb tumedates toonides hardcore VR-arvutimängu “Into the Radius”. Mäng on Steami Early Accesis juba saadaval, kuid seda osta ei saa. Selle asemel jagatakse mängu praegu hoopis tasuta, kui liitud mängu Discordi kanaliga ja lihtsalt sealt selle võtit küsid.

Creative Mobile on varem teinud peamiselt mobiilimänge, millest mitmed on olnud ka maailma mastaabis üliedukad, nagu “Drag Racing”, “Nitro Nation” ja “Zoocraft”. Tänu nendele mängudele on Creative Mobile’ist saanud Eesti kõige edukam videomängustuudio.

“Into the Radius” hüppab aga tõsise ja ambistioonika 3D VR-mänguna hoopis teisele mängumaale, sest selle nautimiseks peab sul olema HTC Vive või Oculus Rift VR-peakomplekt.

Tegu on avatud maailma mänguga, mis on inspireeritud vendade Strugatsikte romaanist “Väljasõit rohelisse”, Stephen Kingi romaanide teemadest ja “Stalkeri” mängudest.

Relvade käsitsemine on realistlik ja plaanis on teha üle 10 tunni pikkune lugu ning olemas oleks ka oskustesüsteem, lisaks hulgaliselt lisasid relvadele.

Kui võiks karta või arvata, et see on Battle Royale mäng, siis nii see ei ole. Plaanis on esialgu teha üksikmäng looga ja mängulaad, kus saad vabalt maailma avastada.

“Peamine asi on praegu, et hardcore VR-mängijad tuleksid ja testiksid mängu ning annaksid meile tagasisidet,” ütles Creative Mobile’i turundusjuht Brandon Marsh.

Marshi sõnul pole veel teada, millal mäng ametlikult välja tuleb ja seda veel ei müüda, sest tahetakse vigu parandada ja mängu veel paremaks teha.

Miks aga Creative Mobile täiesti uuele mängumaale on läinud? “Mäng sai alguse kõrvaprojektina, mida tegid meie firmast kaks inimest. Üks täiskohaga programmeerija ja üks kunstnik,” sõnas Marsh.

“Meie jaoks on tegemist täiesti uue valdkonnaga ja me tahame näha, kas seal on piisavalt nõudlust ja huvi, et mäng lõplikult välja arendada,” sõnas ta.

Huvi igaljuhul paistab inimestel olema, sest Marshi sõnul jagati esimese 24 tunniga Discordis ära üle 500 mängu võtme.

“Into the Radius” võib veel Steami Early Accessi jääda kuni kaheks aastaks. Praegu on mäng huvilistele tasuta, kuid mida rohkem see valmis saab, siis vastavalt sellele tõuseb ka hind.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.