Uudis

Eesti Laulu kõige ootamatum artist: miks esineb eestlanna võistlustules saksakeelse looga?

Eesti Laulu üks osalistest Kaia Tamm, kes esitab lugu "Wo sind die Katzen". Foto: Madis Sinivee/ Eesti Meedia/ Scanpix.

Eesti Laulu konkursile on üks edasipääsenutest esineja nimega Kaia Tamm, kes esitab erinevalt teistest hoopis saksa keelse loo. ”Siin on mitu-mitu põhjust. Selle kirjutamise ajal elasin Saksamaal ja omasem oli sel hetkel mulle saksa keel,” kommenteeris Tamm Diktorile.

“Wo sind die Katzen?” mõtles Kaia välja kõndides Saksamaal koos vennaga järve ääres. ”Oli ilus päev ja tuju oli hea. Natukene sügavam mõte selle taga on, et Eurovisioonil on viimasel ajal palju tõsiseid lugusid, kuid “Wo sind die Katzen?” tuletab meelde, et elu ei pea nii raskelt võtma.”

Kuigi “Wo sind die Katzen?” ootas lauasahtlis juba mõnda aega, siis Eesti Laulule kandideerides ei tekkinud Kaial mõtet tõlkida lugu eesti keelde. ”Eesti keel on küll ilusam kui saksa keel, kuid selle pala puhul sobib just see.”

Video valmis spontaanselt Tallinnas ühes muusikakooli ühikas koos vennaga. ”Video tegemiseks oli aega nädal ja just sel ajal sattusin olema Eestis. Mõtlesin alguses, et mida üldse jõuab teha selle ajaga, kuid klipp valmis lõpuks pooleteist tunniga.”

Klipis nähtud pikali käimine ei olnud kusjuures plaanitud. “Kukkusin kahjuks päriselt. Tahtsin hüpata ühelt poolt teisele, kuid komistasin kostüümil oleva saba taha.”

Muide, Tamm esitas Eesti Laulule kaks lugu. “Üks nendest oli rohkem popikas ja inglise keeles. Arvasin, kui midagi nendest edasi saab, siis just see. Nii et olin väga üllatunud, kui läks vastupidi.” 

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.