Uudis

Eesti Netflixi vaadatuima sisu edetabeli eesotsas on kriitikute poolt kiidetud sarjad

Eesti Netflixi esikolmikusse jõudis sel nädalal ka lühisari "Maid"Foto: TMDB/Netflix

Eesti Netflixi vaadatuimate sarjade ja filmide edetabelis hoiab kolmandat nädalat järjest esikohta Lõuna-Korea seriaal “Squid Game”. Teisele kohale on kerkinud aga lühisari “Maid”.

Mitmete riikide vaadatavuse edetabelit krooniv “Squid Game” on põnevussari, mis toob salapärasesse asukohta kokku 456 raharaskuses inimest. Nad pannakse suure võidusumma nimel mängima lihtsaid mänge, mida lapsena ikka ja jälle mängiti, ent pealtnäha lihtsad mängud osutuvad vägagi ohtlikuks. Võidu nimel peavad mängijad oma eluga riskima.

Sari on pälvinud kiidusõnu nii kriitikutelt kui ka televaatajatelt ning Netflix on öelnud, et suure tõenäosusega võib “Squid Game’ist” saada Netflixi vaadatuim seriaal. Rotten Tomatoes lehel on sari saanud kriitikutelt skoori 91% ja tavavaatajatelt 85%.

Teisele kohale kerkinud “Maid” on uus lühisari, mis jutustab loo üksikema Alexist, kes pärast vägivaldse suhte lõppemist üritab endale kodu leida. Rahalistes raskustes Alex hakkab tööle koristajana, et oma tütar Maddyle paremat elu pakkuda.

Lehel Rotten Tomatoes on sarja skoori järgi isegi “Squid Game’ist” paremaks hinnatud. Kriitikud on andnud sarjale skooriks 96% ja tavavaatajad 88%.

Sari linastus Netflixis 1. oktoobril ja jõudis kiiresti ka vaadatuimate sarjade ja filmide esikümnesse. Alles nädal tagasi oli sari vaadatavuselt viiendal kohal.

Kolmandalt kohalt leiab aga filmi “The Guilty”, mille peaosas mängib Jake Gyllenhaal. Kogu filmi sündmustik hargneb lahti ühe hommiku jooksul, mil kiirabi kõnekeskuse operaator Joe Baylor võtab vastu tõsises ohus oleva hädalise kõne.

Kuigi vaadatavuselt on film juba teist nädalat Eesti edetabeli eesotsas, siis filmi tegelikult kuigi heaks ei hinnata. Rotten Tomatoes lehel on film saanud kriitikutelt skoori 71%, tavavaatajad on skooriks andnud aga vaid 47%.

Eesti Netflixi TOP10:

  1. “Squid Game”
  2. “Maid”
  3. “The Guilty”
  4. “Sex Education”
  5. “Dave Chapelle: The Closer”
  6. “Oats Studios”
  7. “Scary Movie”
  8. “There’s Someone Inside Your House”
  9. “On My Block”
  10. “Riverdale”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.