Uudis

Eesti parim dokumentaalfilm “Üht kaotust igavesti kandsin” jõuab kinodesse

Filmi "Üht kaotust igavesti kandsin" esilinastust on mitu korda edasi lükatudFoto: kaader filmist

EFTA-ga pärjatud parimat kodumaist dokumentaalfilmi “Üht kaotust igavesti kandsin” saab alates 14. oktoobrist ka lõpuks kinodes näha.

Rahvusvaheliselt ning nüüd ka kodumaise žürii poolt kõrgelt hinnatud Carlos E. Lesmese dokumentaalfilm räägib loo eesti perekonnast, kelle elu on sõltlasest pereliikme tõttu pea peale pööratud. Hillel on oma narkomaanist pojaga lähedane suhe ja ta saadab talle iga kahe nädala tagant raha. Peale riidu, mis neil telefoni teel tekib, Lauri kaob. Viimane kõne tuli kuue kuu eest ning selle teadaolev asukoht oli Bogotá Kolumbia.

Meeleheitel Hille palub Lauri õel Eeval Kolumbiasse sõita ning üsna pea leiab Eeva end sürreaalsest ja halastamatust Bogotá allmaailmast. Päevade kaupa megalinna tänavatel, kus Lauri tundub alati käeulatuses olevat, õpib Eeva oma venna maailma tundma. Aga kui ring hakkab koomale tõmbuma, kardab Eeva, kelle ta võib eest leida. Lootuse ja paanika segunedes võtab Eeva teekond ootamatu pöörde, mis muudab selle pingelise otsinguloo unustamatuks perekonnalooks, mis puudutab meid kõiki.

“Oleme filmi esilinastust edasi lükanud täpselt kolm korda. Nüüd oleme otsustanud, et toome filmi kinno, sest nii kaua kui film pole kinos linastunud, ei ole ta ka filmitegijate jaoks valmis saanud. Sellel filmil on palju potentsiaali vaatajaga suhestuda just kinosaalis. Kinod on filmi vastu üles näidanud suurt huvi ja meil on selle üle väga hea meel,” sõnas filmi produtsent Liis Nimik pressiteates.

Filmitegijate koostööst tervise arengu instituudiga on välja kasvanud idee luua veebinõustamiskeskkond sõltlaste lähedastele, kus inimesed saavad oma kogemusi teistega jagada ning ühtlasi nõustaja käest nõu küsida. Sellise keskkonna eelis on see, et nõu saab küsida vajadusel anonüümselt ning igalt poolt üle Eesti.

Filmi režissöör on üheksa aastat Eestis elanud Kolumbia päritolu Carlos E. Lesmes. Filmi stsenaristid on Carlos E. Lesmes ja Liis Nimik, operaatorid Aivo Rannik, Giulia Ducci, Davood Mousavi ja Carlos E. Lesmes, montaažirežissöör Hendrik Mägar, helilooja Ann Reimann, helirežissöör Gabriel Solis ja produtsent Liis Nimik, tootjafirma Alasti Kino. Film on valminud Eesti, Kolumbia ja Rootsi koostöös.

Film on lisaks Eesti Filmi Auhindade parima dokumentaalfilmi ning montaazi auhinnale pärjatud ka publikuauhinnaga Bogotá Rahvusvaheliselt filmifestivalilt ning aasta filmi auhinnaga Eesti Dokumentalistide Gildilt.

Filmi maailma esilinastus toimus mainekal HotDocs festivalil Kanadas ning pärast seda on film linastunud DocsMX festivalil Mehhikos, Havanna filmifestivalil Kuubal, Artdocsfestil Riias, One World Human Rights film festivalil Prahas, Docpointil Tallinnas ning mitmetel teistel festivalidel üle maailma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.