Uudis

Eestlaste uus lemmik Netflixis on palju kiidusõnu pälvinud Lõuna-Korea põnevussari

"Squid Game" on mitme riigi Netflixis praegu vaadatavuselt esikohalFoto: Netflix

Nii mõnedki eelmisel nädalal Netflixi Eesti TOP10-s olnud sarjad ja filmid on sel nädalal edetabelist välja tõugatud ning koha on sisse võtnud uued tegijad.

Esikohal on praegu põnevust tekitav Lõuna-Korea seriaal “Squid Game”. Üheksaosaline seriaal jutustab loo rahaaraskustes inimestest, kes pannakse lapsepõlvest tuttavaid lihtsaid mänge mängima. Mängijad riskivad oma eluga, ent võitjat ootab suur rahasumma.

17. septembril linastunud sari on juba laineid löönud üle kogu maailma ning veebilehel Rotten Tomatoes on sari pälvinud üsna head skoorid. Kriitikud on sarja hinnanud skooriga 100%, tavavaatajate poolt antud skoor on aga 87%. Kuigi kriitikute antud skoor on kõrge, tasub meeles pidada, et oma hinnangu on seni andnud vaid seitse kriitikut. Samas tavakasutajatest on sarja hinnanud 451 inimest.

“See on kummaline, vägivaldne ja häiriv seiklus. Kui see kõlab nagu miski, mis võiks sulle meeldida, siis ma ei jõua seda sarja ära kiita,” kirjutas Paul Tassi ajakirjas Forbes.

Teiselt kohalt leiab eelmisel nädalal esikohal olnud briti noortesarja “Sex Education”, millel ilmus äsja kolmas hooaeg. Seriaal räägib Moordale’i gümnaasiumi õpilastest, nende vanematest ja koolitöötajatest, kel tekib sageli seksuaaleluga seotud küsimusi ja muresid. Sarja uus hooaeg toob lisaks uutele teemadele endaga ka mitmeid uusi tegelasi.

Kolmandal kohal on aga juba nädalaid edetabeli eesotsas püsinud USA telesari “Lucifer”, mis jutustab Saatanast, kes põrgu valitsemisest loobus ja maa peale elama asus. 10. septembril jõudis Netflixi sarja kuues ja ühtlasi ka viimane hooaeg, mis koosneb kümnest osast.

Eesti Netflixi TOP10:

  1. “Squid Game”
  2. “Sex Education”
  3. “Lucifer”
  4. “Superstore”
  5. “Midnight Pass”
  6. “Intrusion”
  7. “My Little Pony”
  8. “The Circle”
  9. “Schumacher”
  10. “Monsters Inside the 24 Faces of Billy Milligan”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.