Uudis

Ei olegi nali! Tartu Ülikooli Spordihoones polnud tänase “Eesti Laulu” jaoks piisavalt voolu

Tuuli Rand ja Kristel Aaslaid ansamblist "Öed" esitavad tänases poolfinaalis loo pealkirjaga "Öhuloss".Foto: EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Tänavu korraldatakse “Eesti Laulu” uute reeglite järgi. Tallinnas asemel toimub üritus Tartu Ülikooli Spordihoones ja esmakordselt ei ole artistide esitused varem ette salvestatud.

Alguses kohe selgus, et ülikooli spordihoones pole piisavalt elektrit,” räägib ETV meelelahutussaadete juht Karmel Killandi. “Mõtlesime küll korraks, kas lülitame siis kontsertil sisse valguse või heli?”

Loomulikult tuli olukord kuidagi lahendada. “Sõitsime siis kohe oma generaatoriga kohale. Hetkel on kõik korras.”

Nagu päris Eurovisiooni miniversioon

Killandi sõnul on otse-eetris kontserti korraldamine võrreldes varasemaga teistsugune kogemus mitte ainult ERRi meeskonnale, vaid ka artistidele.

“Mis esinejatesse puutub, siis kui jaksaksime eelvoore teha avalike kontsertitena, siis esinejate jaoks on see suur asi. Tegu on ikkagi päris reaalse kontsertiga suure publiku ees,” seletab Killandi.

Tema arvates meenutab “Eesti Laulu” uus formaat suure Eurovisiooni lauluvõistluse miniversiooni. See vahetu kogemus tuleb pikas perspektiivis kasuks ka artistidele.

Mida oodata muusika vahelduseks? Veel muusikat!

“Tomi Rahula (“Eesti Laulu” juht, toim.) suur soov oli, et saates oleks väga palju head ja mitmekesist muusikat. Et see oleks just muusikast tihe,” räägib Killandi. Seetõttu võib ka võistlustulle astuvate artistide lugude vahele oodata veel rohkem muusikapalasid.

Tahame meenutada toredas võtmes vanu eurolaule või lihtasalt toredaid muusikasündmusi,” täpsustab Killandi. “Oleme kaasanud terve kuhja ägedaid Tartu esinejaid, nii tantsijaid kui ka koore.”

“Eesti Laulu esimene poolfinaal on eetris ETVs täna kahes osas. Esimene pool läheb eetrisse kell 19:00, kell 21:00 näidatakse “Aktuaalset kaamerat”, ja “Eesti Laul” jätkab 21:30.

Teine poolfinaal toimub laupäeval samadel kellaaegadel. Saatejuhtidena astuvad lavale Piret Krumm ja Ott Sepp.

Uurisime ka välja, mis on saanud mitmetest legendaarsetest Eesti Eurovisiooni poolfinalistidest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.