Ekspert soovitab: 5 parimat robotit lastele, mis maksavad vähem kui 100 eurot

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Makeblocki robot on siin valikus kõige kallim, aga kas ka kõige parem?Foto: Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Geeniuse mängude ja robotite ekspert Martin Mets tuuseldas läbi kaubandusvõrgu ja soovitab viit õpetlikku ja lõbusat roboti, mis võiks meeldida sinu alla 10aastastele lastele.

1. Edison V2 (hind: umbes 65 eurot)

Edison on ilmselt minu esimene valik. Esiteks ühendub see LEGOdega ehk laps saab seda ise täiendada, nii nagu soovib. Sellele saab ette anda liikumismustreid ja ülesandeid, see suudab liikuda valguse järgi, kui näitad talle taskulambiga teed või sõidab mööda jooni või joonte sees.

Edasijõudnutele on aga võimalused seda äpiga põhjalikumalt programmeerida, nii et sellega saab päris kaugele minna ja on lootus, et see ei ammenda ennast ka pärast esimest eufooriat.

Lisaks saab sellele 40 euro eest juurde osta veel EdCreate komplekti, tänu millele saab sellest teha veel viis täiesti teistsugust robotit… mida siis veel omakorda LEGOdega täiendada. Miinuseid ma nagu ei leiagi selle juures.

2. Ozobot Bit stardikomplekt (hind: umbes 75 eurot)

Ozobot on ilmselt üks tuntumaid robotihakatisi, mida on Eestis ka paljudes lasteaedades? Aga mida see täpsemalt teeb?

Ozobotile saad ette joonistada markeriga tee, mida mööda ta liigub. Erinevate värvikoodidega saad määrata, kuidas täpselt ta sellel teel liikuma peab.

Edasijõudnutele on ka mitmeid täiendavaid võimalusi, millega robotit programmeerida. Robot oskab sõita mustal ja värvilistel joontel, anda LED tule abil märku, millist värvi joonel ta sõidab, lugeda värvikoode ning vastavalt koodile reageerida.

Miinus: kõik on muidu tore, aga olen näinud, kuidas see robot on mõnikord joontel liikumisega hädas ja pole nõus enam edasi liikuma, kui joon pole “õigesti” tehtud ja kurvid on liiga järsud või õhukeselt tõmmatud. Ja lapsed on juba joonte tõmbamisel loomingulised…

3. Dot robot (hind: umbes 70 eurot)

Dot on programmeeritav mänguasi, millele saad ise mänge välja mõelda. Mõned mängud on kohe olemas, aga laste ülesanne on äpiga neid ise juurde välja mõelda.

Programmeerida saab Doti tulesid, heli ja andureid ning äpi kaudu saad robotist teha interaktiivse äratuskella, lendava kosmoselaeva või elektroonilise instrumendi.

Miinus? No see robot ei liigu… Seda saab ühendada ka LEGOdega, aga selleks on vaja juurde osta spetsiaalsed lisavidinad.

4. Sphero Mini (hind: umbes 60 eurot)

Sphero Mini on lauatennise palli suurune robot, mida saab juhtida, kasutades mobiilirakendust ja võimalusi selle juhtimiseks on palju. Alates virtuaalsetest kangidest ja kallutamisest kuni näoilme tuvastamise režiimini.

Huvitav, kui hästi see toimib? Naeratad ja pall liigub… Aga see pole ainult otseseks juhtimiseks, vaid Sphero Mini robotit saab programmeerida graafilises ja tekstipõhises (JavaScript) programmeerimiskeeles tasuta Sphero Edu mobiilirakenduses.

Miinuseks on vast see, et see on pall. Päris väikestel lastel võib olla pallist natukene teine arusaam ja kas see jääb pärast seda terveks?

5. Makeblock mBot V1.1 (hind: umbes 100 eurot)

See tundub üks tugev konkurent Edisonile, sest selle läbipaistev korpus on samuti ühilduv LEGOdega.

Mboti komplektis on umbes 40 osa, robotit saad üle Bluetoothi juhtida läbi telefoni või tahvli abil (iOS ja Android) ja lisaks on äpis olemas lai valik programmeerimisvõimalusi. Miinuseks see, et Mbot on Edisonist märksa kallim, aga samas ka visuaalselt ägedam.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.