Uudis

Elu nagu arvutimängus: nüüd saad puldiga juhtida üht suvalist inimest Fääri saartel

Kontrolli reaalajas teist inimest ja avasta Fääri saarestikku.Foto: Kirstin Vang/Visit Faroe Islands

Turism on koroonaepideemia tõttu halvatud, kuid Fääri saartel sellest end häirida ei lasta. Nüüd on sul võimalik kodust tasuta Fääridele minna eriti kummalisel viisil – kaugjuhtimisega reaalset inimest kontrollides.

See kõik tundub nagu kummaline ja natukene liiga realistlik videomäng. Fääri saartel asuv giid paneb pähe kiivri, mille külge on kinnitatud kaamera. Sina näed läbi enda nutiseadme kaamera videopilti koos kasutajaliidesega, millega on võimalik giidi erinevates suundades liigutada ning panna ta jooksma ja ka hüppama.

Nii on võimalik Fääri saari oma suva järgi avastada ilma kodust lahkumata. Lisaks ringi tatsumisele teevad kaameratega giidid tuure ka paatide ja helikopteritega. On küll mõneti morbiidne mõelda, et keegi võiks sundida parasjagu helikopteris tuuritavat giidi hüppama, aga see selleks.

Tegu ei ole ainult visuaalse kogemusega. Lisaks Fääri saarte kauni looduse imetlemisele jutustavad giidid virtuaalturistidele ka saarte ajaloo, kultuuri, floora ja fauna kohta. Tuurid kestavad umbes tunni ja on kõigile soovijatele tasuta.

Giidide kannatus pannakse virtuaaltuuridel tõenäoliselt korralikult proovile.Foto: kuvatõmmis

Kui soovid samuti kodust Fääri saari külastada ja vaadata, kas saad panna ühe õnnetu kohaliku kohapeal ringiratast jooksma, siis siit näed, millal toimub järgmine tuur. Huvilistel tasub kohale minna võimalikult vara, sest grupid täituvad kiiresti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.