Uudis

Ennustusportaalid: Eurovisiooni favoriite on kaks, Uku Suviste lõpetab viimaste seas

Uku Suvistele Rotterdamis edu ei ennustata.Foto: Jake Farra/ERR

Veebikeskkonna Eurovision World ülevaatest selgub, et tänavuse Eurovisiooni lauluvõistluse favoriitideks on Šveits ja Malta. Eestile paraku edu ei ennustata.

Hetkel on ennustusportaalide info kohaselt kõige suurem võiduvõimalus Šveitsil, keda esindab tänavu Eurovisioonil Gjon’s Tears looga “Tout l’Univers”. Praeguse seisuga kroonitakse see lugu Eurovisiooni võitjaks 18% tõenäosusega.

Kõrgeks hinnatakse ka Malta võidušansse, kelle tõenäosus lauluvõistlusel esikohale tulla jääb hetkel 16% juurde. Malta saadab Eurovisioonile Destiny looga “Je Me Casse”.

Eesti seis on paraku nukker. Ennustusportaalid on paigutanud Uku Suviste loo “The Lucky One” 36. kohale. Meist tagapool asuvad vaid Tšehhi, Hispaania, Sloveenia ja Albaania.

Tänaseks on selgunud kõikide riikide eurolood peale Valgevene, kelle poliitilise sõnumiga lugu läks vastuollu Eurovisiooni reeglitega. Vene euroloo valimisel lubati aga rahval esimest korda üheksa aasta jooksul otsuse langetamisel kaasa rääkida.

Diktor uuris “Eesti Laulu” korraldajatelt, miks aitab Eesti eurolugu valida kohalikele enamasti tundmatu rahvusvaheline žürii ja kuidas see koostatakse. Veel uurisime, miks on “Eesti Laulul” hääletamine võrreldes teiste riikidega oluliselt kallim.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.