Uudis

Epic Gamesi juht: lõpetame eksklusiivmängude jahtimise, kui Steam arendajatele rohkem raha annab

Kas suurustatakse või on tegu siira lubadusega? Foto: IGN

Epic Gamesi juhi Tim Sweeney sõnul on ta valmis lõpetama eksklusiivsuslepingute sõlmimise juhul, kui Steam mängude loojatele rohkem raha jätab.

Hetkel kehtiva süsteemi alusel võtab Epic Games Store igalt poes läbi viidud tehingult endale 12%  ja annab mängu loojatele 88% tehingu summast.

Steam kasutab astmelist süsteemi. Mängudelt, mis teeniv alla 10 miljoni, võetakse 30% vahendustasu. Üle 10 miljoni teenivatelt mängudelt võtab Steam iga tehingu summast endale 25% ja üle 50 miljoni sisse toovatelt mängudelt 20%.

Lubadused on kindlasti uhked.Foto: kuvatõmmis

On ülimalt ebatõenäoline, et Steam ruttab Epic Gamesi väidete peale enda tööpraktikat ümber tegema. Siiski, Steami on kopsakate tehingutasude pärast juba pikalt kritiseeritud ja ehk sunnib konkurents Epicu poega Steami juhtkonda pikas perspektiivis hinnastuspoliitikat muutma.

Epic Gamesi juhtkond on ka varasemalt eksklusiivsuslepingutest loobumisest rääkinud. Aprilli alguses mainis Epicu mängupoe juht Steve Allison, et selle peale on mõeldud. Sweeney parandas teda hiljem ja väitis, et hetkel plaani kurssi muuta ei ole.

Teisalt, eksklusiivsuslepingute tõttu on kriitikarahe all ka Epic Games. Hiljuti kirjutasime sellest, Epic on valmis maksa eksklusiivsete mängude eest tohutuid rahasummasid.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.